Matovič sa reformy daní a odvodov nevzdal. Má ďalší dátum, kedy ju chce predstaviť

Reforma daní a odvodov má ďalší nový termín, Matovič ju chce predstaviť do dvoch týždňov.

15.10.2021 11:06
Igor Matovič Foto: ,
Minister financií Igor Matovič (OĽaNO)
debata (11)

Návrh reformy daní a odvodov by mal byť známy v najbližších dvoch týždňoch. Na sociálnej sieti relácie Na Hrane televízie JOJ to povedal minister financií Igor Matovič. Verí, že rodičia po reforme budú dostávať 200-eurové prídavky na deti. „Pevne verím, že ich budú mať ešte počas tejto vlády, presný termín nepoviem," uviedol Matovič.

Minister financií Igor Matovič ešte začiatkom mája predstavil základné tézy plánovanej daňovo-odvodovej reformy. Hoci to odvtedy viackrát avizoval, doteraz detaily reformy odbornej ani laickej verejnosti neoznámil. Minister financií za to vinil stranu SaS, ktorá má reformu blokovať.

Igor Matovič Čítajte viac Matovič o schválenom rozpočte: Ak neprejdú reformy, nebudú ani peniaze navyše

Pri predstavení daňovo-odvodovej reformy minister Matovič avizoval, že chce zaviesť finančnú podporu pre rodiny v sume 200 eur na dieťa mesačne až do jeho dospelosti. Slovensko totiž podľa neho potrebuje poctivú a prorodinnú reformu, ktorá zjednoduší daňový systém a dane budú spravodlivé a férové. Zámerom Matoviča je tiež zjednodušiť daňovo-odvodový systém tak, aby v prípade zamestnaneckého pomeru bola z ceny práce odpočítateľná len jedna daň a jeden odvod. Cieľom reformy majú byť podľa Matoviča aj férové dane, čo v praxi znamená, že všetci ľudia budú za rovnakú formu práce pre toho istého zamestnávateľa platiť tie isté dane a odvody.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #dane #Slovensko #reforma #Igor Matovič
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy