Korčok reaguje na skupovanie slovenskej pôdy Maďarmi. Je odhodlaný zmeniť zákony

Zmeny iniciuje ich Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR v súčinnosti s príslušnými rezortmi.

07.10.2021 15:40 , aktualizované: 15:50
korčok Foto:
Ivan Korčok
debata (74)

Nadobúdanie vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam cudzími štátmi má prejsť legislatívnymi zmenami. Iniciuje ich Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR v súčinnosti s príslušnými rezortmi. Avizoval to šéf rezortu Ivan Korčok (nominant SaS) po štvrtkovom rozhovore s predsedom Úradu geodézie, kartografie a katastra SR Jánom Mrvom. TASR o tom informoval hovorca MZVEZ SR Juraj Tomaga.

summit EÚ, Viktor Orbán Čítajte viac Orbán sa rozťahuje. Chce skupovať slovenskú pôdu

Mrva podľa Korčoka vydá v najbližších dňoch pokyn pre všetky katastrálne úrady, aby od 15. októbra informovali príslušné štátne orgány vrátane rezortu diplomacie, že konajú o vklade vlastníckeho práva ktoréhokoľvek cudzieho štátu k akejkoľvek nehnuteľnosti na území Slovenskej republiky.

100 rokov s vami, Jozef Sedlák Čítajte viac Zaklínanie pôdou

Na nadobúdanie vlastníctva poľnohospodárskej pôdy a nehnuteľností minister Korčok upozornil počas tohtotýždňovej návštevy maďarského šéfa diplomacie Pétera Szijjártóa v Bratislave.

„V utorok som povedal, že pre dobré vzťahy s Maďarskom je nevyhnutná dobrá informovanosť tak, aby sme sa o niektorých krokoch nedozvedali z médií. Spomenul som napríklad nákupy budov Maďarskom v Košiciach či špeciálny fond, ktorý má nakupovať pôdu v krajinách strednej Európy. Pre dobro veci je však dôležité, aby sme si niektoré záležitosti upratali doma aj my, aby nás v budúcnosti takéto kroky cudzích štátov nestavali pred hotovú vec,“ uzavrel šéf slovenskej diplomacie.

74 debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #pôda #Ivan Korčok