Priemyselný park na juhu Slovenska ohlásil nábor. Zamestná 1000 ľudí

Developer GO ASSET odovzdal nový sklad Sklad LC R7 investorovi Ingram Micro, ktorý zabezpečuje logistiku pre online značku About You. „Približne 80 percent pracovných miest je určených pre ženy,“ skonštatoval riaditeľ rozvoja developera Michal Bubán.

03.10.2021 16:55
nezamestnanosť, úrad práce, pracovné miesta,... Foto:
Ilustračné foto.
debata (9)

V priemyselnom parku v Kostolných Kračanoch v okrese Dunajská Streda vznikne 1000 pracovných miest. Developer GO ASSET odovzdal nový sklad Sklad LC R7 investorovi Ingram Micro, ktorý zabezpečuje logistiku pre online značku About You. „Približne 80 percent pracovných miest je určených pre ženy,“ skonštatoval riaditeľ rozvoja developera Michal Bubán.

Hala s veľkosťou 55.000 štvorcových metrov, dĺžkou 450 metrov a svetlou výškou 12,5 metra je súčasťou projektu LOG CENTER R7. Materiál stavby a vybavenie pozostávajú z udržateľných a aj do budúcnosti recyklovateľných materiálov na ďalšie spracovanie. Súčasťou sú solárne panely na streche i dobíjacie stanice pre elektrické vozidlá.

gastro, PR, nepouzivat Čítajte aj Úvery, konkurzy, prepúšťanie. Podniky vyčíslili cenu pandémie

„Otvorenie nového úseku D4, tzv. Lužného mosta, ešte viac posilní postavenie Dunajskej Stredy ako logistického centra,“ tvrdí Bubán. Dostavanie R7 pomôže podľa jeho slov priniesť stovky pracovných miest do regiónu, v ktorom vysoké percento obyvateľstva musí denne za prácou dochádzať do Bratislavy a okolitých miest.

V priemyselnom parku v Kostolných Kračanoch aktuálne sídlia spoločnosti Schindler, Wertheim, Cargo-Partner a KIK. GO ASSET Development stavia ďalšiu halu s plochou 30.000 štvorcových metrov, ktorej ukončenie je naplánované na leto 2022.

Nová logistická hala je súčasťou priemyselného parku, ktorý pred 15 rokmi začala budovať obec. Investorom, ktorých počet postupne narastá, ponúka blízkosť hlavného mesta, Dunajskej Stredy, Komárna a prihraničnej oblasti. Má rozlohu 150 hektárov a disponuje kompletnou infraštruktúrou, ktorá je vo vlastníctve obce. V súčasnosti tam nachádza pracovné uplatnenie okolo 2000 ľudí.

Miniser hospodárstva Richard Sulík (SaS) pri zahájení výstavby parku skonštatoval, že Kostolné Kračany sú príkladom, ako je potrebné podporovať lokálne podniky, ktoré následne pomáhajú rozvíjať ekonomiku Slovenska. Vyzdvihol aktivitu obce, ktorá sa podujala vybudovať priemyselný park, a tak približuje prácu obyvateľom svojim, i ľuďom z regiónu. To je podľa Sulíka správna cesta, že „práca musí ísť za ľuďmi“.

Výstavba logistickej haly s rozlohou 60.000 m2 začala v januári tohto roka, pre pandemické opatrenia sa slávnostné spustenie výstavby uskutočnilo v posunutom termíne až v júni. „V Kostolných Kračanoch bude fungovať online obchod s módou, budeme distribuovať objednávky pre koncových zákazníkov vo viacerých krajinách strednej Európy, pričom denný objem bude niekoľko desaťtisíc objednávok, “ uviedol výkonný riaditeľ Ingram Micro pre Nemecko a Slovensko Carsten Bernstein. Priemyselný park v Kostolných Kračanoch spoločnosť podľa jeho slov zvolila pre svoju polohu v centre Európy, odkiaľ má dosah na všetky štáty, do ktorých bude tovar rozosielať. Doplnil, že spoločnosť bude mať nábehovú fázu s menej zamestnancami, ako počíta v plnej prevádzke. „Počet ľudí bude postupne narastať, zároveň reflektovať požiadavky trhu,“ uviedol.

„Náš priemyselný park je najväčší v južných okresoch Slovenska. Kompletnú infraštruktúru v ňom vybudovala obec. Je v ňom etablovaných viacero renomovaných spoločností. Máme záujem zamestnávať ľudí z regiónu, chceme atraktívnymi pracovnými ponukami prilákať aj ženy, napríklad také, ktoré chodia za prácou do Maďarska či Rakúska,“ povedal pre TASR starosta obce Ladislav Gódány. Perspektíva parku do nasledujúcich dvoch rokov je podľa jeho slov 5000 zamestnancov vo firmách a z nich okolo 60 percent žien. Podľa jeho slov je potešiteľné, že aj spomedzi zamestnancov Ingram Micro Slovakia má byť až 80 percent žien.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Dunajská Streda #developer #pracovné miesta