Bratislava by mohla mať opäť letecké spojenie s Moskvou a po novom aj s Petrohradom

Bratislavské letisko uviedlo, že zatiaľ nemá žiadne potvrdené informácie od dopravcov o uvedených leteckých spojeniach. Od dopravcov doteraz disponovalo informáciou, že obnovu letov plánujú od roku 2022.

15.09.2021 09:09
Letisko / Dovolenka / Cestujúci / Pasažieri /... Foto: ,
debata (5)

Bratislava by mohla mať opäť pravidelné letecké spojenie s Moskvou a nová priama linka by mala slovenskú metropolu spájať s Petrohradom. Letisko M. R. Štefánika v Bratislave pre agentúru SITA v utorok uviedlo, že zatiaľ nemá žiadne potvrdené informácie od dopravcov o uvedených leteckých spojeniach. V súvislosti s uvoľňovaním protiepidemických opatrení v Rusku o obnove letov aj so Slovenskom informovali ruské médiá.

SR pápež František návšteva21 BAX Čítajte viac Pilot lietadla Alitalie s pápežom pred pristátím v Bratislave urobil dve otočky. Letisko má vysvetlenie

„Od dopravcov sme doteraz disponovali iba informáciou, že obnovu letov plánujú od roku 2022. Letisko bude akékoľvek informácie o obnovení týchto liniek komunikovať tlačovou správou,“ uviedol hovorca bratislavského letiska Matúš Hrabovský. Pravidelnú linku medzi Bratislavou a Moskvou pred pandémiou už prevádzkovala ruská spoločnosť Pobeda a nové spojenie s Petrohradom plánoval Wizz Air od júna minulého roka, ale zastavenie medzinárodných letov pre opatrenia proti koronavírusu tomu zabránili. Podľa profilu Slovak & Czech International Airports na sociálnej sieti Wizz Air opäť prehodnotil plány a štart liniek do Petrohradu, ale aj Odesy preložil na koniec marca 2022.

„Záujem o linku spoločnosti Pobeda do Moskvy bol enormný a mal rastúci trend. Tieto lety boli plne vypredané a máme dokonca informácie, že záujem bol často vyšší ako dostupná kapacita lietadiel,“ poznamenal Hrabovský. Aj preto podľa neho spoločnosť Pobeda v roku 2020 zvýšila frekvenciu linky na sedem spätných letov týždenne. „Od začiatku pandémie však lety zostali prerušené, čo bolo do veľkej miery spôsobené opatreniami oboch krajín v súvislosti s pandémiou,“ priblížil. Bratislavské letisko verí, že záujem o linku do Moskvy bude po jej obnovení porovnateľne veľký ako v minulosti.

Pokiaľ ide o Petrohrad, ten podľa letiska dlhodobo patrí na slovenskom trhu medzi vysoko žiadané a atraktívne destinácie. „Po vzore letov do Moskvy predpokladáme, že záujem o spojenie bude veľký, a to aj z ruskej strany. Dopyt bude podporovať aj fakt, že spojenie by malo byť prevádzkované známou nízkonákladovou spoločnosťou,“ dodal Hrabovský. V rezervačnom systéme spoločnosti Wizz Air sú aktuálne lety v predaji od 27. marca 2022 s frekvenciou päť letov týždenne.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #letisko #Petrohrad #linka