Bratislavu čakajú menšie zápchy. Zverejnili dátum otvorenia obchvatu

Cieľom projektu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 je vybudovanie južnej časti nultého obchvatu Bratislavy a odľahčiť tak preťažené hlavné cestné ťahy.

14.09.2021 11:51
obchvat D4 Rača - Vajnory, D4/R7 Foto: ,
Nový úsek diaľnice D4 medzi Račou a Ivankou.
5

Obchvat Bratislavy D4/R7 otvoria koncom septembra. Chýbať bude úsek medzi Vajnormi a Ivankou pri Dunaji. Na svojej webovej stránke o tom informuje Bratislavský samosprávny kraj. „Takmer všetky zvyšné úseky bratislavského obchvatu D4R7, vrátane Lužného mosta, budú pre verejnosť otvorené už 26. septembra,” uviedol na sociálnej sieti minister dopravy Andrej Doležal. Ako podotkol, stane sa tak za predpokladu, že koncesionár dovtedy odstráni všetky vady a nedorobky.

Otvorenie sa zatiaľ netýka dvoch úsekov na diaľnici D4 medzi Ivankou pri Dunaji a Vajnormi, ktoré prídu na rad počas októbra. Križovatka diaľnice D4 a D1 otvorená zatiaľ nebude. Jej dokončenie sa odhaduje až v roku 2026.

obchvat Bratislavy Čítajte viac Konzorcium D4R7: Križovatku D1/D4 sme chceli postaviť my. Nestáli sme ani za odpoveď!

Cieľom projektu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 je vybudovanie južnej časti nultého obchvatu Bratislavy a časti južnej siete rýchlostných ciest spájajúcich západ a východ Slovenska. „Diaľnica D4 a rýchlostná cesta R7 s celkovou dĺžkou viac ako 59 kilometrov budú slúžiť ako vonkajší obchvat hlavného mesta," poznamenal kraj. Celková schéma zahŕňa výstavbu 14 križovatiek a 122 mostných konštrukcií, vrátane nového mosta nad riekou Dunaj a viaduktu na úrovni Slovnaftu.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
5 debata chyba
Viac na túto tému: #D4/R7 #Doležal #obchvat Bratislavy