Diaľničiari upozorňujú na hroziaci havarijný stav zjazdových vetiev mosta Lanfranconi v Bratislave

V prípade neriešenia tohto stavu a odďaľovania rekonštrukcie zo strany bratislavského magistrátu hrozí kolaps dopravy. Národná diaľničná spoločnosť podáva pomocnú ruku pri zabezpečení realizácie opravy zjazdov z mosta Lanfranconi.

09.09.2021 16:02
matúš vallo Foto: ,
Primátor hlavného mesta Bratislava Matúš Vallo.
debata (2)

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) na stretnutí s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom otvorila problematiku hroziaceho havarijného stavu zjazdových vetiev mosta Lanfranconi. Tie sú totiž v správe a majetku hlavného mesta, nie NDS.

„NDS upozornila mesto na dôležitý fakt, že v prípade neriešenia tohto stavu a odďaľovania rekonštrukcie zo strany magistrátu hrozí kolaps dopravy a preto podávame pomocnú ruku pri zabezpečení realizácie opravy zjazdov z mosta Lanfranconi,“ uviedla vo štvrtok vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

Prínosom líniového riadenia dopravy, ktoré NDS zaviedla na úsekoch diaľnice D1 v Bratislave, je podľa diaľničiarov najmä správne, včasné a efektívne vyhodnotenie všetkých nástrah, ktoré by mohli ohroziť bezpečnosť a plynulosť dopravy na diaľničnom obchvate. So zámerom priebežného vyhodnocovania a analýzy fungovania systému podloženej dátami z viacerých premenných vznikne pracovná skupina aj s účasťou hlavného mesta Bratislava. Vedenie NDS sa na tom zhodlo po stretnutí s primátorom hlavného mesta.

Otvorenie výstavby elektrickej stranice v Borskom Svätom Jure Čítajte viac Koniec blackoutov na Záhorí: Energetici predstavili riešenie za 11 miliónov
2 debata chyba
Viac na túto tému: #NDS #Most Lafranconi #primátor Matúš Vallo