Digitálny COVID preukaz EÚ sa neposiela automaticky. Treba si oň požiadať

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) neposiela Digitálny COVID preukaz Európskej únie (EÚ) automaticky, je potrebné oň požiadať.

19.08.2021 15:30
COVID preukaz pas Foto: ,
Digitálny COVID preukaz EÚ v mobilnom zariadení.
debata (3)

Aby občan získal Digitálny COVID preukaz EÚ, potrebuje COVID-19-PASS, ktorý národné centrum taktiež nerozposiela automaticky. Ide o 9 miestny kód, ktorý je automaticky vygenerovaný a pridelený občanovi systémom. Občan ho získa formou SMS a emailom. NCZI koncom júna jednorazovo rozposielalo COVID-19-PASS všetkým, ktorým bol už v minulosti pridelený. Národné centrum to pripomenulo na svojej webovej stránke.

COVID-19-PASS má každá osoba, ktorá bola kedykoľvek v minulosti testovaná, či už antigénovým alebo PCR testom, ak pri registrácii na testovanie využila formulár na stránke korona.gov.sk. Ak COVID-19-PASS občan nemá, môže ho získať dvomi spôsobmi. Kontaktovať môže call centrum NCZI na telefónnom čísle 02/32 35 30 30, ktoré je k dispozícii denne od 8:00 do 20:00. Druhou možnosťou je vyplnenie elektronického formuláru a jeho následné zaslanie na emailovú adresu nczisk@nczisk.sk.

Robert Fico / Smer / Čítajte viac Fico: Jasne vyplýva, že ceny plynu a elektriny pôjdu drasticky hore

K žiadosti o Digitálny COVID preukaz EÚ je potrebné číslo mobilného telefónu, ktoré musí byť totožné s telefónnym číslom, ktoré občan zadával pri registrácii na očkovanie. Ďalej je potrebný COVID-19-PASS a rok narodenia.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #covid pas #NCZI