Akčný plán k vodíkovej stratégii bude schválený do konca roka, tvrdí Sulík

Akčný plán k Národnej vodíkovej stratégii (NVS), bude v ideálnom prípade schválený do konca tohto roka. Uviedol to na brífingu v rámci stredajšieho rokovania vlády minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Národnú vodíkovú stratégiu schválila v stredu vláda.

23.06.2021 13:58
Richard Sulík Foto: ,
Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS.)
debata (1)

„To, čo bude teraz nasledovať, je tzv. akčný plán, ktorý bude omnoho konkrétnejší a omnoho záväznejší. Na tomto akčnom pláne už robíme, v ideálnom prípade ho budeme mať do konca roka schválený. Od budúceho roka by sa mohlo postupovať, v ideálnom prípade, konkrétne podľa akčného plánu,“ priblížil Sulík.

Slovensko by malo vo svojich priemyselných odvetviach a vo verejnom živote využívať vodík ako nosič energie všade tam, kde priame využitie elektriny nie je možné, alebo je nákladovo neefektívne, vyplýva z NVS, ktorú v stredu schválila vláda s pripomienkou.

„Využívanie vodíka ako súčasti hospodárstva SR je celonárodným záujmom. Na jeho zavedení do praxe sa bude podieľať vláda SR v spolupráci s podnikateľskou sférou, inštitúciami výskumu, vývoja a vzdelávania, a tiež orgánmi územnej samosprávy podľa opatrení, ktoré budú špecifikované v Akčnom pláne k NVS,“ uviedol rezort hospodárstva v schválenom materiáli.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Sulík #Národná vodíková stratégia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy