SaS iniciuje poslanecký prieskum v Slovenskom pozemkovom fonde

Dôvodom prieskumu sú podozrenia z korupcie, na ktorej sa mala podieľať aj nová generálna riaditeľka Gabriela Bartošová.

24.05.2021 12:55
SaS, Sulík, Korčok, Gröhling, Foto: ,
Strana Sloboda a Solidarita chce iniciovať mimoriadny poslanecký prieskum kvôli podozreniam z korupcie na najvyšších miestach pozemkového fondu.
debata (1)

Predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS) plánujú iniciovať mimoriadny poslanecký prieskum v Slovenskom pozemkovom fonde (SPF). Dôvodom sú podozrenia z korupcie, na ktorých sa mala podieľať aj nová generálna riaditeľka Gabriela Bartošová. Informoval o tom hovorca SaS Ondrej Šprlák.

„Obvinenie a zadržanie viacerých osôb vrátane generálnej riaditeľky SPF pre podozrenia z korupčnej trestnej činnosti vrhajú zlé svetlo na Slovenský pozemkový fond. Napriek zmene vládnej garnitúry pretrváva aj naďalej podozrenie, že kšefty s pozemkami pokračovali aj naďalej. Zatknutie nominantky ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka znamená varovný prst pre súčasnú vládnu koalíciu. Padni, komu padni tak musí byť zásada, od ktorej neupustíme. Aj preto považujeme za dôležité iniciovať poslanecký prieskum v SPF,“ uviedla Jarmila Halgašová, poslankyňa Národnej rady SR, ktorá sa v SaS venuje pôdohospodárstvu.

kvietik martin Čítajte viac Finančník Martin Kvietik čelí ďalšiemu obvineniu z korupcie. NAKA zadržala osem osôb

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová pripomína minuloročný parlamentný výbor k výročnej správe SPF za rok 2019. „Už vtedy sme na tlačovej besede hovorili, že je nutné, aby NKÚ urýchlene konala a spravila hĺbkovú kontrolu, kde preverí činnosť SPF. Kontrola sa mala sústrediť najmä na nájmy pozemkov, zastupovania štátu pri prideľovaní poľovných revírov, na reštitúcie pozemkov, na pozemkové úpravy či na rôzne ekonomické činnosti. Zadržanie bývalých, ale aj terajších čelných predstaviteľov SPF potvrdzuje, že naše volanie bolo opodstatnené a správne,“ doplnila Zemanová.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #korupcia #SaS #pozemkový fond #poslanecký prieskum
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy