Mäso a mäsové výrobky budú drahšie. Nárast cien sa očakáva od polovice apríla

Ceny mäsa a mäsových výrobkov budú rásť. Zvyšovanie cien bravčového mäsa a mäsových výrobkov je reakciou výrobcov na zvyšujúce sa náklady vstupujúce do výroby. Tento stav zároveň potvrdzujú aj výsledky už zrealizovaných aukcií na nemeckej burze, ktorej vývojom sa trh riadi. Nárast cien mäsa a mäsových výrobkov má prísť od polovice apríla na úrovni desať percent až 12 percent. Konštatoval to Slovenský zväz spracovateľov mäsa (SZSM).

11.04.2021 13:51
debata (3)

Postupný, ale intenzívny nárast cien bravčových jatočne upravených tiel (JUT), bol na nemeckej burze prvotne zaznamenaný v 7. týždni. Tam sa po niekoľko mesačnej stagnácii ceny na úrovni 1,19 eura za kilogram prejavil výrazný nárast ceny v priebehu štyroch po sebe nasledujúcich týždňov na úroveň 1,50 eura za kilogram. Bol teda zaznamenaný nárast až o 26 percent.

Výrobcovia zároveň zvyšovaním cien musia podľa SZSM reagovať aj na nárast cien obalových a pomocných materiálov či korenín. „Nárast cien vstupov do výroby sú výrobcovia nútení premietnuť aj do ich odberateľských cien,“ uviedla výkonná riaditeľka Slovenského zväzu spracovateľov mäsa Eva Forrai.

Na zvyšujúce sa ceny bravčového mäsa a mäsových výrobkov má tiež vplyv aj medziročný nárast úrovne minimálnej mzdy na hodnotu 623 eur, čo predstavuje nárast o 7,4 percenta v porovnaní s mesačnou minimálnou mzdou platnou pre rok 2020 či zvýšené náklady na logistiku.

Slovenský zväz spracovateľov mäsa je dobrovoľným združením fyzických a právnických osôb, podnikajúcich v oblasti spracovania mäsa, výroby mäsových výrobkov a v oblasti súvisiacej s touto podnikateľskou činnosťou.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #mäso #mäsové výrobky #spracované mäso