Slovenská jahňacina má na pultoch úspech, predalo sa takmer 200 000 kg

Ministerstvu pôdohospodárstva sa pred rokom podarilo úspešne vrátiť na pulty obchodov stopercentnú slovenskú jahňacinu. Teraz projekt vyhodnotilo.

, 26.03.2021 17:52
Zlaté jahňa, Mičovský
Jahňacina sa už rok predáva aj v sieťach veľkých reťazcov pod spoločnou značkou Zlaté jahňa.
debata (7)

Ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) sa pred rokom podarilo úspešne vrátiť na pulty obchodov 100% slovenskú jahňacinu. Stalo sa tak po intenzívnych rokovaniach ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jána Mičovského, zástupcov Zväzu chovateľov oviec a kôz na Slovensku, spracovateľov a obchodníkov. Na salaši v Liptovských Revúcach sa tak po roku stretli predstavitelia tejto myšlienky, aby spotrebiteľom oznámili, že jahňacinu v obchodoch nájdu aj tento rok.

„Som rád, že po roku nášho úsilia môžeme hrdo prehlásiť, že slovenská jahňacina zožala medzi spotrebiteľmi úspech. Za rok sa prostredníctvom obchodných reťazcov predalo zhruba 8 000 jahniat, čo predstavuje takmer 200 000 kg živej váhy. Vieme však, že dopyt bol oveľa vyšší a preto sa v tomto roku pokúsime spotrebiteľom ponuku ešte rozšíriť,“ uviedol Ján Mičovský, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

„Pred rokom sme oslovili o pomoc každého, koho sme mohli. Spustili sme mediálnu propagáciu jahňaciny a výsledok je neuveriteľný. Práve vďaka tejto propagácií a spolupráci máme aj veľa odoziev od ľudí, ktorí pred rokom vyskúšali jahňacinu po prvýkrát, zachutila im a teraz sa stávajú stálym konzumentom,“ zdôraznila Anna Kovačíková, predsedníčka PD Liptovské Revúce.

Slovenskí spotrebitelia vďaka tejto spolupráci nájdu slovenskú jahňacinu na pultoch obchodných reťazcov pod spoločným označením „Zlaté jahňa – 100% slovenské“.

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Mičovský #jahňacie mäso #jahňa #Mičovský #chovatelia
Flowers