Na Slovensku by mohli vzniknúť centrá digitálnych inovácií

17.08.2020 15:32

Na Slovensku by mohli vzniknúť centrá digitálnych inovácií, ktorých hlavnou úlohou bude pomoc s digitálnou transformáciou malých a stredných firiem, spoločností so strednou kapitalizáciou, ale aj verejného sektora. Ako ďalej informuje Ministerstvo hospodárstva SR, budú súčasťou európskych centier digitálnych inovácií a ich vznik podporí Európska komisia. Rezort už v spoluprácu s Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR vyhlásil národnú súťaž, do ktorej je možné prihlásiť sa do konca septembra. Víťazi budú nominovaní do výzvy, ktorú ešte tento rok vyhlási Európska komisia a budú mať možnosť získať finančné prostriedky na prevádzku a realizáciu aktivít centra.

Slovensko má možnosť získať podporu pre tri centrá až päť centier cez granty vo výške 500-tis. až 1 mil. eur ročne na jedno centrum. Podpora by bola na obdobie troch-štyroch rokov s možnosťou opätovne sa o grant uchádzať. „Tento projekt má potenciál významným spôsobom pomôcť spoločnostiam v digitalizácii a aplikácii inovatívnych riešení. Slovenským spoločnostiam môže výrazne pomôcť pri ich transformácii a zvýšení konkurencieschop­nosti,“ uviedol vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík. Verí preto, že sa do národného kola zapojí čo najviac záujemcov a odborná komisia bude môcť vyberať kandidátov, ktorí budú schopní plniť funkcie európskeho centra digitálnych inovácií.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#digitalizácia #centrum
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku