Búrka Sabine v Nemecku spôsobila miliardové škody

18.02.2020 13:03

Búrka Sabine, ktorá tento mesiac zasiahla Nemecko, spôsobila poisťovniam straty vo výške 675 miliónov eur. Uviedla to v utorok asociácia nemeckých poisťovní GDV.

Sabine, ktorá sa v Británii volala Ciara, minulý týždeň prerušila leteckú a železničnú dopravu v krajinách ako Nemecko, Holandsko a Británia.

Búrka
		Chiara - Británia
Búrka
		Chiara - Británia
+7Búrka Chiara -
		Británia

Škody spôsobené búrkou zahŕňajú 600 miliónov eur, ktoré poisťovacie spoločnosti vyplatia za 500.000 poškodených domov, komerčných a priemyselných nehnuteľností, informovala GDV. A ďalších 75 miliónov vyplatia poisťovne majiteľom poškodených automobilov.

Celkové poistné straty spôsobené búrkou Sabine/Ciara by sa mohli pohybovať v rozmedzí 1,1 miliardy až 1,8 miliardy eur, odhadla v piatok (14.2.) spoločnosť RMS, ktorá sa zaoberá modelovaním rizík spôsobených katastrofami.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#škody #Sabine #Nemecko #búrka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku