Trnavská automobilka ohlásila veľké investície. Naberie 1500 ľudí a predstaví 3 nové modely

Trnavská automobilka Stellantis Slovakia ukončuje výrobu modelu Citroën C3. Od pondelka (8. 7.) bude vyrábať tri nové modely. Plánované je aj opätovné rozbehnutie tretej a štvrtej výrobnej zmeny. TASR o tom informoval hovorca závodu Michal Nič.

04.07.2024 16:45
Carlos Tavares, šéf koncernu Stellantis Foto:
Carlos Tavares, šéf koncernu Stellantis
debata

S postupným zvyšovaním objemu produkcie bude trnavský závod Stellantis Slovakia opätovne rozbiehať výrobu na tretej a následne aj štvrtej pracovnej zmene a v tomto roku plánuje prijať viac ako 1500 nových zamestnancov.

Višňové, D1, diaľnica Čítajte viac Ministerstvo rozhodlo, ktoré diaľničné cesty budú zadarmo. Pozrite si, kadiaľ sa dá ísť

„Priority automobilky pre rok 2024 vidím v troch oblastiach: spustenie nového výrobného programu, príprava a rozbeh energetických projektov a zlepšenie pracovného prostredia pre našich zamestnancov,“ priblížila generálna riaditeľka automobilky Monika Poussard.

Model Citroën C3 sa vyrábal exkluzívne v Trnave od roku 2016. Vyrobených bolo 1.604.160 kusov. Nahradia ho modely nový Citroën C3 a dve vozidlá SUV – Citroën C3 Aircross a Opel Frontera.

debata chyba
Viac na túto tému: #Stellantis Trnava