Číňania aj naďalej počítajú s Európou. Neodradia ich ani tvrdé sankcie na elektrické autá

Čínske automobilky naďalej plánujú investovať v Európe aj napriek krokom Európskej komisie (EK), ktorá hrozí zavedením antisubvenčných ciel na čínske elektromobily. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa v utorok odvolala na vyjadrenie čínskeho združenia výrobcov osobných automobilov (CPCA).

11.06.2024 14:10
Čína, Si Ťin-pching v Elyzejskom paláci Foto: ,
Čínsky prezident Si Ťin-pching na štátnej večeri v Elyzejskom paláci v Paríži, 6. mája 2024.
debata (1)

Čínske podniky budú pokračovať v rozvoji svojich aktivít v Európe a v integrácii na tamojšie trhy, uviedol Cchuej Tung-šu, generálny sekretár CPCA. EK tvrdí, že čínska vláda nadmerne dotuje svojich výrobcov elektrických áut, ktoré potom zaplavujú európsky trh. Peking tieto tvrdenia odmieta a v prípade zavedenia sankčných ciel hrozí protiopatreniami.

polsko Čítajte viac Na juhu Slovenska nový investor spustí výrobu špeciálneho elektromobilu. Naberie nových ľudí

„Tradičný automobilový priemysel zohráva veľkú úlohu pri vytváraní pracovných miest v Európe. Čínske firmy nebudú prijímať agresívne opatrenia alebo kroky na zníženie cien, ktoré by narušili stabilitu zamestnanosti v Európe,“ povedal Cchuej Tung-šu.

Tvrdá konkurencia a hrozba zavedenia nových ciel zatiaľ čínskych výrobcov elektrických vozidiel neodradili od snáh o expanziu na európskom trhu. Spoločnosť Nio, ôsmy najväčší výrobca elektrických vozidiel v Číne z pohľadu predaja, získal súhlas regulačných orgánov na výstavbu tretej čínskej továrne, ktorá by zvýšila jeho celkovú výrobnú kapacitu na približne milión vozidiel. Spoločnosť zároveň v máji otvorila svoj prvý showroom v holandskom Amsterdame.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Čína #elektromobil