Ľudskosť, pracovitosť a férovosť sú základom firemnej kultúry u Gevorkyana

Máme v logu bumerang. Všetko, čo urobíš, raz sa Ti vráti, či už v dobrom alebo v zlom. Toto mi zanechal otec. Naša jediná firemná stratégia je prežiť. Prežiť, keď nie sú peniaze, keď je kríza, keď je pandémia, keď je vojna. Ak si ako líder priznáte problém, zachováte chladnú hlavu a začnete tvrdo pracovať, vaši ľudia si to všimnú a budú vás nasledovať. A tento postoj sa vám ako bumerang vráti a prežijete turbulentné časy.

24.05.2024 00:00
Jn 7Uvo A, pr, nepouzivat
Artur Gevorkyan získal viacero prestížnych ocenení. V marci mu udelili aj cenu Krištáľové krídlo 2023 v kategórii hospodárstvo.

Artura Gevorkyana čitateľom Pravdy netreba predstavovať. Hrdý Armén, ktorý pred takmer 30 rokmi na Slovensku založil a vybudoval doslova z ničoho inovatívnu firmu. Nachádza sa vo Vlkanovej pri Banskej Bystrici a patrí medzi európsku špičku v strojárstve. Posledné mesiace boli a sú pre neho, ale i jeho zamestnancov vskutku hektické. A to aj vzhľadom na dynamické pomery, na aké sú ľudia, ktorí poznajú filozofiu a firemnú kultúru GEVORKYAN, a. s., zvyknutí.

V článku si prečítate:

  • Čomu vďačí za získanie prestížnej ceny Krištáľové krídlo 2023 v kategórii hospodárstvo?
  • Ako sa z malej rodinnej firmy stal dodávateľ a partner pre najväčšie svetové spoločnosti?
  • V roku 2018 tržby GEVORKYAN, a. s., prevýšili 37 miliónov eur, vlani dosiahli 76 miliónov a tohtoročný plán predpokladá objem okolo 94 miliónov eur. Čo je za tým?
  • Ako sa dá na Slovensko presunúť výroba od konkurenta z Poľska a súčasne aj od dlhoročného odberateľa zo Švédska?
  • Z Vlkanovej za oceán: Akoby to nestačilo, rozbehli aj expanziu do Spojených štátov a Mexika.
logo5555,pr, nepouzivat

Nedávno ste získali cenu Krištáľové krídlo 2023 v kategórii hospodárstvo. Medzi laureátmi sa v minulosti objavili také mená ako Petra Vlhová či Zdeno Chára v kategórii Šport alebo Miroslav Dvorský v kategórii Divadlo a umenie. Čo to pre vás znamená?

Beriem to ako ocenenie nášho dlhoročného snaženia. Vďačím za to mojej rodine, kolegom vo firme, obchodným partnerom doma i v zahraničí, našim akcionárom a celkovo Slovensku. Získať Krištáľové krídlo – to je odmena nielen pre mňa, ale aj všetkých okolo mňa. Dokázali sme to SPOLU! MY VŠETCI! Je to dôkaz, že sa oplatí robiť veci poriadne, pre ľudí a tvrdo pracovať!

Potlesk ste vyvolali hneď v úvode vašej ďakovnej reči. Spomenuli ste, že ste prekvapený, pretože ste Armén a ani slovenské občianstvo nemáte. Hoci ste oň žiadali, nedali vám ho. Nemrzí vás to?

Isteže mrzí. Mám Slovensko rád. Hoci milujem Arménsko, už by som tam nevedel žiť. Slovensko dalo nový domov mne i mojej rodine, za čo som nesmierne vďačný. Aby som sa presadil a splnil si sen, musel som dvakrát emigrovať. Najskôr na Ukrajinu, potom na Slovensko. Po tretí raz už nechcem. Snažím sa podľa toho žiť.

Čím vás oslovilo práve Slovensko?

Navštívil som viaceré krajiny, kým som sa rozhodol, kam z Ukrajiny odísť. Slovensko ma očarilo slušnosťou ľudí, čistotou na každom mieste, tolerantnosťou a celkovo pokojom. Slovensko má výhodu geografickej polohy v rámci Európy a vtedy tu bol aj dobrý pomer technickej úrovne ľudí a ceny práce. Dnešné Slovensko mi však pripomína Arménsko i Ukrajinu pred rokmi. Akoby mi pred očami bežal nepekný film, ktorý som už videl. Aj pre Pravdu som nedávno povedal: Slovensku hrozí katastrofa, zmeňme to!

Vy však nielen hovoríte, ale aj konáte. Nestrácate čas…

Nemáme inú možnosť. Kto chce prežiť, musí konať. Ak chceme na Slovensku udržať špičkovú výrobu, musíme byť inovatívni, ľudskí a dnes už aj ekologickí. Treba investovať do slušných ľudí, ktorí si vážia prácu a chcú makať; do ich vzdelania, zručností, rozvoja ich nápadov i najnovších technológií.

Čo preto robí GEVORKYAN, a. s.?

Som rád, že sme nadviazali spoluprácu so slovenskými vysokými školami – Žilinskou univerzitou, Technickou univerzitou vo Zvolene, Technickou univerzitou v Košiciach, a Akadémiou ozbrojených síl Slovenskej republiky v Liptovskom Mikuláši. Špeciálne ako bývalý dôstojník pri návšteve z Akadémie som zažil po mnohých rokoch vnútorné “deja vu”, keď miestnosť bola plná poslucháčov v uniformách. Cieľom tejto spolupráce je posilnenie vzdelávania, výskumu a inovácií vo firme, ale aj podpora mladých a talentovaných študentov.

Okrem toho ustavične investujete do nových technológií. Zásadne ste pokročili v automatizácii. Áno, naše automatizované linky vyvíjame sami na našom oddelení automatizácie a digitalizácie s našimi šikovnými kolegami. Sú to zaujímaví ľudia, ktorí pochádzajú z rôznych krajín, nielen zo Slovenska. A mnohí z nich desaťročia pracovali v zahraničí, majú mnoho skúseností a už nechceli byť odtrhnutí od svojich rodín na Slovensku a našli uplatnenie v našej firme. Robia to, v čom sú dobrí, čo ich baví a sú doma.

O práškovej metalurgii sa hovorí ako o ekologickej strojárskej revolúcii súčasnosti. Prečo?

Lebo je to najmä bezodpadová technológia. Zo špeciálnych zmesí kovových práškov pri vysokom tlaku a teplote lisujeme výrobky do požadovaných tvarov oveľa rýchlejšie a presnejšie, ako keby ste ich mali frézovať či sústružiť. Navyše, mnohé súčiastky sa dajú vyrobiť len našou metódou, klasicky je to nemožné. V práškovej metalurgii dosiahneme požadovaný tvar hneď v prvom kroku, výrobok potom už vo väčšine prípadov netreba dodatočne opracovávať. Vďaka tomu šetríme čas, energie, produkujeme oveľa menej emisií. Samozrejme, to má pozitívny vplyv aj na výslednú cenu produktu.

Vyrábať kvalitne však dnes už nestačí. Kto chce dlhodobo uspieť v silnej konkurencii, musí ponúkať aj inú pridanú hodnotu, najmä um – vlastný vývoj.

Presne tak. Firma GEVORKYAN, a. s. je na celom svete známa nielen modernou výrobou, ale hlavne silným vývojárskym tímom. Máme osvedčené know-how. Sme schopní robiť vývoj a dizajn na mieru pre našich zákazníkov, preto sa na nás obracajú s požiadavkami na výrobky novej generácie.

To znamená, že vám vysoko dôverujú, vďaka čomu máte prácu na roky dopredu, však?

Presne taký je náš zámer a filozofia. Vývoj nových súčiastok môže síce trvať roky, no zároveň znamená, že ich budeme následne násobne viac rokov vyrábať. Vďaka vlastnému vývoju nových produktov vieme plánovať náš biznis a to na sedem až desať, ale často i viac rokov dopredu. Napr. dodnes vyrábame našu prvú súčiastku a to je už takmer 30 rokov. A lisovacie nástroje na tento výrobok som kreslil ceruzkou na papier. Vývoj komponentov novej generácie podľa požiadaviek klientov je náročný, ale zároveň tým znižujeme mnohé riziká. Sami od seba totiž nevyvíjame nič, preto sa nám nemôže stať, že by sme vyvinuli niečo, čo by nik nechcel. V súčasnosti GEVORKYAN, a. s. vyrába okolo 3 000 rozličných súčiastok a každý rok vyvíjame okolo 150 celkom nových. Naše produkty sa uplatňujú pri výrobe áut, v ropných i vodných čerpadlách, kompresoroch a klimatizáciách, nájdete ich v poľnohospodárskej a záhradnej technike, vo všelijakých strojoch a v náradí, rovnako sa však používajú aj v bezpečnostných systémoch, medicíne, pri výrobe kozmetiky, ale aj v leteckom priemysle a špeciálnej výrobe.

Vďaka dôvere, ktorú máte, presúvate do závodu vo Vlkanovej aj výrobu od konkurenta z Poľska a súčasne od dlhoročného odberateľa zo Švédska. Ako sa to stalo?

Rád by som spresnil, že predmetná expanzia nezahŕňa kúpu nijakých firiem v zahraničí či podielov v zahraničných firmách. Nazval by som to skôr priateľskou akvizíciou. Z poľskej spoločnosti sme prebrali existujúcich zákazníkov, pričom niektorým z týchto nadnárodných spoločností sme už dodávali, avšak do iných štátov. Ponúkli sme im perspektívu, produktivitu a silný vývoj.

A čo švédsky parter?

Priebežne k nám presúvame aj výrobu od nášho švédskeho partnera. Prvé rozhovory o presunutí výroby zo Švédska na Slovensko sa začali pred 12 rokmi! Až pred rokom padlo definitívne rozhodnutie o presunutí fabriky pod nás. Na takéto rozhodnutie môžeme byť právom hrdí, lebo ide o jedného z najväčších výrobcov ložísk na svete, ktorý zamestnáva 40-tisíc ľudí s celosvetovou pôsobnosťou. Je to win-win riešenie. My sme získali nové dlhodobé kontrakty a oni sú takto flexibilnejší a môžu sa venovať svojmu core biznisu. Švédsko sa považuje za kolísku práškovej metalurgie, sú vedúcou krajinou v oblasti vývoja a výroby, štandardne práškovú metalurgiu študujú na desiatkach univerzít, preto presun výroby na Slovensko možno považovať za výnimočnú udalosť.

Švédska skupina SKF, jeden z najväčších...
IMG 8028, pr, nepouzivat Švédska skupina SKF, jeden z najväčších výrobcov ložísk a tesnení na svete, presúva časť výroby do slovenskej spoločnosti GEVORKYAN vo Vlkanovej pri Banskej Bystrici

V júni 2022 sa GEVORKYAN, a. s. stala prvou zahraničnou spoločnosťou, ktorá verejne ponúkla akcie na burze v Prahe. Bolo to v čase, keď si na to nik netrúfal…

…a získali sme takmer 30 miliónov eur! Väčšina odborníkov nás od tohto kroku v tomto období odhovárala, keďže sa začala vojna na Ukrajine, s tým súvisela energetická kríza, nastala celosvetovo neistota v biznise i každodennom živote… Napriek tomu všetkému sme sa rozhodli vstúpiť na burzu, boli sme si istí, že naša hodnota prekoná neistotu doby. Ako sa ukázalo, realizovali sme najväčšiu emisiu v histórii IPO pražskej burzy START!

Vlani v decembri ste prešli z trhu START na hlavný PRIME trh pražskej burzy cenných papierov. Čo to pre vás znamená?

Tento trh je určený pre obchodovanie s akciami najväčších a najstabilnejších firiem. Je to prestíž, ide o elitný klub, kde pôsobia najvýznamnejšie firmy a najväčšie bankové domy ako napríklad Erste Bank Group či Komerční banka. Burza a investori ocenili fakt, že firma GEVORKYAN, a. s., využíva najpokročilejšie technológie dostupné na trhu, jej stratégiou je optimalizovať investície na dosiahnutie maximálneho zisku. Zároveň je to regulovaný trh, kde už môžu investovať najväčšie finančné fondy. Náš prechod bol aj prvým prechodom z neregulovaného na regulovaný trh v histórii burzy.

Nedávno ste vstúpili na Burzu cenných papierov v Bratislave. Pre­čo?

Túto otázku dostávam veľmi často. Odpovedám, že neplánujeme získavať nové financie, ale sme si istí, že to pomôže investorom, ktorí chcú investovať v eurách. Na burze v Prahe je, žiaľ, možné investovať iba v českých korunách. Navyše, som patriot. GEVORKYAN, a. s., je slovenská firma, je prirodzené byť etablovaný na slovenskej burze.

Firme sa darí, neplánujete zvoľniť? Aké máte plány?

Aktuálne sa nám zhodnocuje vývoj z niekoľkých veľkých projektov, kde sa podarilo dosiahnuť zvýšenie produktivity o 500 až 700 %. Pred pár rokmi to ovplyvňovalo iba cenu výrobkov, dnes to však umožňuje vyrábať päť- až sedemkrát rýchlejšie. Odštartovali sme aj seriózne projekty s ekologickým zameraním. Vyrábame napríklad vlastný zelený vodík a sme schopní ho poskytnúť na tankovanie do autobusov s takýmto pohonom. Vodíková verejná doprava je jednou z možností pre budúcnosť. Navyše, vidíme rastúci záujem od európskych a dokonca amerických zákazníkov, ktorí sa chcú „odstrihnúť“ od dodávok produktov z Ázie. Je to dobrá príležitosť, ale len ak máte dostatok financií na rozšírenie svojich kapacít. Nám tento krok umožnili financie od našich investorov z burzy.

Ste známy svojimi nekonvenčnými metódami riadenia. Robíte porady na dvore fabriky, na stenách sú „baťovské“ heslá, podporujete zamestnancov a ich rodiny, komunitu, región…

Naša firemná kultúra je už známa. Je pre nás veľmi dôležitá. My nie sme bezduchá montážna firma. Jedno z našich hesiel je: Žijeme ako rodina, bojujeme ako armáda. Snažíme sa skĺbiť nové technológie, rodinné tradície, slovenskú, arménsku i ďalšie kultúry… Každý z nás je iný a predsa máme spoločné to, že sme ľudia. Pomáhame si, chránime firmu i seba navzájom. Pretože firma, to nie sú len stroje a technológie, ale predovšetkým ľudia. To je to najcennejšie, čo máme. Vybudovali sme niečo nové a každá skúsenosť nás poučila a zocelila. Makáme tvrdo, ale tá kultúra firmy postavená na kombinácii odvahy ísť do neznámeho, psychickej, intelektuálnej a fyzickej odolnosti vytrvať, zvládnuť tú cestu a byť úspešný, láka ďalších.

Niektoré veci na prvý pohľad možno vyzerajú neštandardne, ale za mňa je normálne, že my zabezpečíme liečenie zamestnancovi, ktorý má problém hoci aj so závislosťou. Čo by ste urobili vo svojej rodine, keby niekto začal piť? Vyhodili by ste ho z nej? To nejde. Budete hľadať riešenia, ako mu pomôcť a to isté robíme aj my vo firme. Toto bola moja predstava férovej firemnej kultúry.

V logu firmy máte bumerang. Nie je to práve strojársky symbol. Môžete to vysvetliť?

Všetko, čo urobíte, raz sa vám vráti. V dobrom, aj v zlom. Vysvetlil mi to kedysi otec. Bumerang bol názov jeho prvej firmy v Arménsku. Prekvapilo ma to, otec bol absolútny technokrat, inžinier, romantiku som od neho nečakal. Bol si však istý, že celý náš život funguje na princípe bumerangu. Postupne si to uvedomujem aj ja a snažím sa podľa toho žiť i pracovať.

_cuva, pr, nepouzivat
Ing. Artur Gevorkyan. Zakladateľ, väčšinový majiteľ a predseda predstavenstva známej nadnárodnej spoločnosti zo Slovenska, ktorej sa podarilo presadiť v najtvrdšej konkurencii vo svete. Pred troma desaťročiami odišiel z armády s víziou vybudovať férový svet, kde by dostali šancu robiť a žiť ľudia, ktorí sú odhodlaní zmeniť svoj život. Rozhodol sa venovať sofistikovanej technológii, práškovej metalurgii, ktorú jeho otec budoval v Arménsku. Sníval o tom, že sa presadí v celej Európe. Je presvedčený, že správni ľudia, ktorých spája férová firemná kultúra, sú dôležitejší ako technológie. O Slovensku sa roky vyjadruje ako o ideálnom štáte na umiestnenie výroby s technickým know-how, dostupnosťou a potenciálom zákazníkov z celej Európy.
AG2,. pr, nepouzivat
gevorkyan, pr nepouzivat Čítajte viac Inšpirácia Baťovým systémom riadenia? gevorkyan, pr, nepouzivat Čítajte viac Rastieme a modernizujeme. Aj vďaka tomu, že hoci sme každý iný, spolu sme silnejší gevorkyan, nepouzivat Čítajte viac Budujeme lepší a férový svet okolo nás gevorkyan, pr, nepouzivat Čítajte viac Pomáhame ľuďom, ktorí si sami pomôcť nedokážu
chyba