Končí známa kuriérska spoločnosť. Ohlásila nepriateľské prevzatie, niektorí kuriéri si mali nechávať peniaze za objednávky

Kuriérska spoločnosť 123kuriér od štvrtka dočasne uzavrela všetky svoje depá a pozastavila aj prijímanie nových objednávok. Firma to zdôvodnila pokusom o nepriateľské prevzatie základnej činnosti spoločnosti zo strany konkurencie a podozrením, že sa na tom zúčastňoval aj manažment spoločnosti. Informovala o tom na svojej internetovej stránke.

23.11.2023 18:42
kuriér, kuriérka, doručovateľ Foto:
Ilustračné foto.
debata (2)

„Podstatná väčšina našich vedúcich zamestnancov vykonávajúcich pre nás prácu na kľúčových pracovných pozíciách ukončila svoje pracovné pomery, a to bez akéhokoľvek upovedomenia ktoréhokoľvek z konateľov či majiteľov našej spoločnosti,“ uviedol 123kuriér na svojom webe s tým, že sa o plynutí výpovedných lehôt dozvedeli až v čase, keď už sa negatívnym dôsledkom nedalo zabrániť.

Kuriérska spoločnosť takéto konanie považuje za neetické a protiprávne a svoje podozrenia nechá prešetriť orgánom činným v trestnom konaní.

MH   Gotion 22.11.2023-7 Čítajte viac Veľká správa pre Slovensko: Prichádzajú k nám Číňania s mega investíciou

Za protiprávne považuje aj konanie niektorých kuriérov. Aj v tomto prípade svoje podozrenia posunula polícii. „Toto konanie spočíva v protizákonnom masívnom, a hlavne úplne svojvoľnom prisvojovaní si cudzích finančných prostriedkov inkasovaných nimi z dobierok od adresátov tovarov,“ zverejnil ďalej 123kuriér s tým, že v niektorých prípadoch prišlo aj k odcudzeniu zásielky namiesto jej doručenia adresátovi.

Kuriérska spoločnosť bola teda nútená operatívne uzavrieť všetky svoje depá a pozastaviť výdaj aj príjem akýchkoľvek zásielok na doručenie. Dočasne tiež pozastavila prijímanie nových objednávok. V spoločnosti 123kuriér veria, že spomínané nevyhnutné opatrenia splnia svoj cieľ a budú mať len dočasný charakter, uviedli na svojom webe.

Svoju činnosť ukončila nedávno aj česká dcérska firma spoločnosti, ktorá je v súčasnosti v insolvenčnom konaní podľa českých zákonov.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Kuriér