Kofola ide robiť biznis s pivom. Kupuje podiel v piatej najväčšej pivovarníckej skupine v Česku

Kofola ČeskoSlovensko, pôsobiaca aj na Slovensku, kupuje väčšinový podiel v spoločnosti Pivovary CZ Group. Zmluvné strany sa dohodli, že cenu transakcie nebudú zverejňovať.

22.11.2023 11:17
kofola,capovanie,pitie Foto: ,
Kofola.
debata

Akciová spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko sa stane 51-percentným vlastníkom pivovarov, ďalšími spolupodielnikmi sú investičná skupina RSJ (29 %) a akciová spoločnosť ÚSOVSKO (20 %). Dokončenie transakcie, ktorá podlieha schváleniu českých protimonopolných úradov, sa očakáva začiatkom roka 2024.

„V Kofole sme sa naučili rozvíjať tradičné a lokálne značky so silným príbehom. Keď sa objavila príležitosť investovať do pivovarov, ktoré vyrábajú značky s dlhou históriou, za ktorými stojí poctivé remeslo a moderné výrobné zázemie, neváhali sme. Veríme, že skúsenosť našich ľudí môže pomôcť k ich rozvoju,“ uviedol generálny riaditeľ skupiny Kofola Jannis Samaras.

Oktoberfest, Mníchov, pivo, Tereziánska lúka, Čítajte viac Jeden z najväčších pivovarov na svete obviňuje Rusko. Ukradli ste nám podnik, tvrdí jeho šéf

Pivovary CZ Group sú piatou najväčšou pivovarníckou skupinou v Česku, svojou tohtoročnou produkciou piva prekročia objem 800.000 hekto­litrov, z čoho viac ako tretina piva mieri na exportné trhy.

Skupina Kofola je jedným z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov s 11 výrobnými závodmi na piatich európskych trhoch. Celkovo zamestnáva viac ako 2000 ľudí.

debata chyba
Viac na túto tému: #pivo #kofola