Najväčšia banka mení cenník. Poplatok za úver vzrastie až o 100 eur

Slovenská sporiteľňa od budúceho roka mení svoje poplatky a oznámila novinky, ktoré pripravuje. Zmeny sa dotknú napríklad klientov, ktorí využívajú prémiový balík Space X. Ten sa banka rozhodla ukončiť. Teda nové účty už otvárať nebude a existujúce budú môcť majitelia naďalej využívať.

07.11.2023 09:57
slovenská sporiteľňa T Foto:
SĽSP.
debata (7)

„Cieľom je zjednodušenie portfólia účtov, ktoré máme v ponuke pre klientov. Pripravujeme novú prémiovú službu, ktorá bude dostupná k štandardnému Space účtu v budúcom roku. Pre klienta bude atraktívnejšia a prinesie mu výrazne množstvo benefitov. Utlmením Space účtu X uľahčíme novým klientom presun k novej službe. O jej detailoch budeme klientov včas informovať,“ povedala pre SITA hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková.

Banka zároveň mení minimálny poplatok za poskytnutie úveru, a to z 300 eur na 400 eur. „Ide o obchodné rozhodnutie banky. Zároveň platí, že žiadateľ o úver môžu získať 100-percentnú zľavu z poplatku za poskytnutie, ak predloží energetický certifikát nehnuteľnosti financovanej z úveru typu A0 alebo A1,“ doplnila Cesnaková.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #banka #poplatok #SLSP