Útok Číny lacnými autami naberá na obrátkach. Postavia megatováreň hneď za našimi hranicami

Čínska automobilka BYD zrejme postaví svoj prvý európsky závod v Maďarsku. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

04.11.2023 17:18 , aktualizované: 17:33
BYD - výroba Foto:
BYD - výroba
debata (143)

Spoločnosť BYD plánuje postaviť svoj prvý európsky závod na výrobu áut v Maďarsku a údajne už toto rozhodnutie interne prijala, uviedol v sobotu Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) s odvolaním sa na nemenované zdroje blízke automobilke.

Lokalita sa hľadá

BYD je najväčším svetovým výrobcom nových energetických vozidiel (NEV), ktoré zahrnujú elektrické autá a plug-in hybridy, a druhým najväčším výrobcom čistých elektromobilov po Tesle.

BYD - výroba v Číne Čítajte viac Tieto satelitné snímky by mali Nemcom otvoriť oči. Číňania budujú megatovárne na lacné autá

Vládna internetová stránka v Šen-čene, kde sídli BYD, v októbri uverejnila článok, podľa ktorého sa maďarský premiér Viktor Orbán počas návštevy spoločnosti BYD stretol s jej šéfom Wangom Čchuan-fu.

Spoločnosť BYD, ktorú oslovila agentúra Reuters, uviedla, že stále hľadá vhodnú lokáciu a že svoje rozhodnutie oznámi koncom roka.

Líder v predaji

Automobilka BYD sa tento rok prvýkrát dostala medzi desať najväčších automobiliek sveta z hľadiska predaja, predbehla tak nemecké automobilky Mercedes-Benz aj BMW. V prvej polovici tohto roka sa predaj nových vozidiel spoločnosti BYD medziročne zvýšil o 96 percent na 1,25 milióna áut. BYD vlani upustil od výroby áut so spaľovacím motorom, informujú České noviny.

Z hľadiska predaja elektrovozidiel v tohtoročnom druhom štvrťroku obsadil BYD druhú priečku za Teslou, uvádza server electrec. Zatiaľ čo americká automobilka dodala 466-tisíc elektromobilov, BYD ich predal 352-tisíc. Ak by sa započítali aj hybridné vozidlá, BYD by s 703.500 vozidlami Teslu predstihol.

143 debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #BYD