Oligarcha spájaný so Smerom Poór expanduje biznis. Kupuje štyri české firmy

Trnavská spoločnosť na revízie, opravy, modernizácie osobných vozňov a vývoj a výrobu nákladných vagónov ŽOS Trnava, a. s., sa rozšírila o štyri výrobné spoločnosti.K železničným opravovniam v Trnave a vo Zvolene pribudli do skupiny české podniky. Informoval o tom predseda predstavenstva Vladimír Poór. Ten bol spájaný ako oligarcha strany Smer.

02.10.2023 11:01
Vladimír Poór, Radoslav Látal, Pavel Hoftych Foto:
Zľava Vladimír Poór, Radoslav Látal a Pavel Hoftych.
debata

Podnik akvizíciou dopĺňa a podporuje hlavnú činnosť v opravách a modernizáciách vozňov a koľajových vozidiel. „Je to logické spojenie a synergia s hlavným biznisom našej skupiny,“ uviedol Poór. Spoločnosť sa rozšírila o firmy so sídlom v Studénke – DOPP TRADE CZ, ktorá vyrába diely pre železničné koľajové vozidlá, tiež výrobcu interiérových prvkov MSV interiér. Pribudla aj MSV Metal, a. s., s priemyselnou kováčskou výrobou a kovovýroba Kovárna MSV.

Ján Šebo, dôchodky, plán obnovy, jan sebo Čítajte viac Expert na dôchodky: Penzistom musíme umožniť flexibilne pracovať, časovaná bomba sú živnostníci

Kúpou dlhoročných partnerov a dodávateľov dielov v oblasti revízií a modernizácií trnavská spoločnosť podľa neho zavŕšila dvojročné vyjednávania. „Hoci z pohľadu celkových tržieb skupiny sú nové spoločnosti menšie, ich prínos v synergii s našimi možnosťami prinesie našim domácim aj zahraničným partnerom komplexnejšie služby pod jednou strechou,“ komentoval akvizíciu Poór.

ŽOS Trnava, a. s., je najväčšou dielňou na opravy železničných vozňov v strednej Európe. Korene podniku siahajú k prvej opravovni železničných vozňov na území Slovenska. Už v auguste 1925 bola vo Vozovke Trnava vykonaná prvá revízia na nákladnom vozni. V októbri 1994 vznikla akciová spoločnosť ŽOS Trnava.

debata chyba
Viac na túto tému: #firmy #Vladimír Poór