K Bratislave prichádza nový investor. Pobočky má na celom svete, začne vyrábať autosedačky

V Pezinku by sa mohli vyrábať výplne do autosedačiek. V rámci svojich rozvojových zámerov sa totiž spoločnosť Copo Slovakia rozhodla etablovať na slovenskom trhu v oblasti produkcie komponentov pre automobilový priemysel. Vhodné priestory pre umiestnenie technologických zariadení pre plánovanú výrobu pritom našla v priemyselnom areáli v existujúcej hale v Pezinku.

06.09.2023 11:27
psa trnava, auto, automobilka Foto: ,
debata (3)

Ako sa ďalej uvádza v zámere predloženom na posudzovanie vplyvov na životné prostredie, vďaka investícii by mohlo vzniknúť 92 pracovných miest. Celkové náklady firma nezverejnila.

UniCredit Bank Čítajte viac Známa banka na Slovensku zdražuje. Výpis bude stáť 5 eur, bankové potvrdenie vyše 30 eur

S prácami plánuje začať už v októbri tohto roka, v budúcom roku by už chcela vyrábať. Konkrétne by mali vzniknúť dva prevádzkové a technologické celky, a to na vypeňovanie a na laminovanie.

V prvom sa budú produkovať penové podložky – operadlá sedadiel pre automobily. Tieto výrobky sa budú vyrábať zo vstupnej zmesi chemikálií. Zmes bude vstrekovaná do vykurovaných foriem, v ktorých bude pôsobením chemickej reakcie a tepla vznikať polyuretánová pružná pena ako výrobok.

hlasovanie o dôvere vláde, Ódor, Matovič, Šipoš Čítajte viac Trhy reagujú na to, čo sa deje na Slovensku. Analytici upozornili na rizikové prirážky, súvisí to s rizikom bankrotu

Druhý bude zameraný na výrobky z pásov polyuretánovej peny za tepla potiahnutých, jednostranne, alebo obojstranne rôznymi látkami.

Španielska skupina Copo pôsobí v oblasti automotive už od roku 1969, pobočky má v Brazílii, Mexiku, ale aj v Nemecku či susednej Českej republike.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Pezinok #autosedačka