Penta expanduje svoj biznis s lekárňami. Preberá 35 nových prevádzok od slovenského konkurenta

Od 1. augusta preberajú lekárne Dr. Max na Slovensku 35 prevádzok Apotheke Slovakia. Umožňuje to právoplatné rozhodnutie Protimonopolného úradu SR o obchodnej dohode o odkúpení vybraných lekární Apotheke Slovakia od UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť. Spolu s 35 lekárňami Apotheke preberá Dr. Max aj viac ako 200 zamestnancov.

02.08.2023 06:07
Lekáreň, pacient, lieky Foto:
debata (4)

„Máme pred sebou náročné obdobie integrácie, ale som presvedčený, že celý proces, vrátane adaptácie nových kolegov a kolegýň, ktorí sú pre nás nesmierne dôležití, prebehne vďaka nášmu podpornému tímu prirodzene a rýchlo, a že noví kolegovia sa budú zakrátko cítiť súčasťou našej silnej značky Dr.Max,“ uviedol v tlačovej správe CEO Dr. Max Slovensko Marián Jánoš. Po úspešnej akvizícii má Dr. Max na Slovensku 396 lekární.

PVV, programové vyhlásenie vlády, Ľudovít Ódor, vláda, Čítajte viac 4 000 eur na obyvateľa. EÚ je pre Slovensko výhodná

Obchodnú dohodu o kúpe siete lekární Apotheke Slovakia oznámili spoločnosti Dr.Max Holding SK a.s. a UNIPHARMA – 1. slovenská lekárnická a.s. ešte v novembri minulého roka.

V tom čase lekárne Dr.Max deklarovali záujem o akvizíciu 47 prevádzok Apotheke Slovakia. Na základe rozhodnutia Protimonopolného úradu SR, ktorý sa v rámci posudzovania transakcie zaoberal okrem iného aj podielom na trhu v jednotlivých lokalitách, sa rozhodol prevádzkovateľ lekární Dr.Max, spoločnosť Dr.Max Holding SK, a.s., prehodnotiť svoj pôvodný zámer.

„Aby sme dodržali stanovené kritériá, prijali sme rozhodnutie niektoré lekárne napokon neprebrať. S výsledkom obchodnej dohody sme spokojní a rozhodnutie Protimonopolného úradu SR rešpektujeme,“ vysvetľuje riaditeľ expanzie Dr. Max Slovensko Pavol Kiseľ.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #lekárne #Dr. Max