Oddychový park aj nabíjačky na elektromobily. Kaufland skúša nový koncept, otvorí unikátnu prevádzku

Nemecký obchodný reťazec Kaufland predstavil novinku. V Trenčíne otvára ďalšiu predajňu, ktorá je špecifická napríklad svojou zelenou strechou či oddychovým parkom.

18.05.2023 13:10
obchod, nakupovanie, rodina Foto:
Nakupovanie v obchode.
debata

Obchod sa prostredníctvom svojho nového konceptu zameriava na šetrenie životného prostredia. Kaufland „myslí zároveň na ohľaduplnosť k životnému prostrediu a znižovanie uhlíkovej stopy pri prevádzke už existujúcich predajní, aj pri otváraní nových, a novootvorená predajňa v Trenčíne nie je výnimkou,“ píše sa v tlačovej správe spoločnosti.

Zákazníci tak budú v prevádzke nakupovať pod úspornými LED svietidlami a vykurovanie či klimatizáciu jej priestorov budú zabezpečovať tepelné čerpadlá. „V spolupráci s odborníkmi sa snažíme využívať tie najmodernejšie technológie, ktoré zabezpečujú, aby prevádzky našich predajní mali čo najmenší dopad na životné prostredie,“ priblížila v tejto súvislosti hovorkyňa reťazca Lucia Vargová.

Action Zvolen - ilustracna fotka Čítajte viac Superlacný diskont dobýja slovenský trh. Action otvára prevádzku v ďalšom meste

Reťazec okrem toho prichádza aj s ďalšou zaujímavou novinkou a ochranu klímy posúva na ďalšiu úroveň. Predstavil totiž koncept zelenej strechy, ktorou doposiaľ disponujú iba dve ďalšie predajne.

Strecha, ktorá dýcha, pôsobí ako filter proti prachu, rastliny na nej vyrábajú kyslík a zároveň výrazne znižuje teplotu samotnej strechy. Pre životné prostredie má zelená strecha veľké množstvo benefitov a teší nás, že 76. predajňa, ktorú obchodný reťazec na Slovensku otvára, ich naplno využije," približuje tlačová správa.

Nemecko, plyn Čítajte viac Nemecké energetické firmy vyplácajú obchodníkom miliardové odmeny

Nová prevádzka, ktorá bude otvorená v trenčianskej štvrti Pod Sokolice 18. mája, okrem toho poskytne aj stovky parkovacích miest a nabíjacie stanice pre elektromobily. Zákazníci si tiež okrem toho budú môcť užiť aj neďaleký oddychový park.

debata chyba
Viac na túto tému: #Kaufland #obchodný reťazec