Husqvarne prudko klesol zisk, prepustí tisíc zamestnancov

Spoločnosť kvôli problémom s dodávkami komponentov nie je schopná pokrývať dopyt, vyrába podstatne menej, než plánovala.

23.10.2022 12:02
Husqvarna 720x720 Foto:
Hisqvarna nemá problém s poklesom záujmu, ale nedokáže vyrábať kvôli nedostatku potrebných dielov.
debata (1)

Švédska spoločnosť Husqvarna zaznamenala za 3. štvrťrok výrazný pokles prevádzkového zisku, pričom zaostala za očakávaniami. Zároveň oznámila reštrukturalizáciu biznisu a zrušenie približne tisícky pracovných miest. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Husqvarna, najväčší výrobca záhradného a rezacieho náradia na svete, oznámila za 3. kvartál prevádzkový zisk 555 miliónov švédskych korún (50,06 milióna eur). V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 40 %. Výsledky zaostali za očakávaniami analytikov, ktorí počítali s poklesom prevádzkového zisku približne na 644 miliónov SEK.

V posledných mesiacoch sa Husqvarne nedarí pokrývať dopyt po svojich produktoch. Dôvodom sú pretrvávajúce ťažkosti v dodávateľskom reťazci, ktoré zasahujú do produkcie firmy.

Spoločnosť zároveň uviedla, že zruší približne 1000 pracovných miest. V súčasnosti zamestnáva zhruba 14 000 ľudí. Dôvodom je postupné znižovanie ponuky výrobkov na benzínový pohon. Husqvarna si od tohto kroku sľubuje, že od roku 2025 ušetrí ročne približne 800 miliónov SEK, pričom zhruba polovicu z usporenej sumy chce použiť na zvýšenie investícií do ekologickejších produktov, ako sú robotické kosačky na trávu a akumulátorové náradie.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #záhradná technika #pokles zisku #Husqvarna #problémy s dodávateľmi
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy