Bratislavský Volkswagen opäť stojí, automobilke chýbajú diely

Po ostatné dni aktuálneho 13. kalendárneho týždňa sa budú vozidlá vyrábať v závislosti od dostupnosti dielcov v čiastočne obmedzenom režime.

28.03.2022 09:59
Zuzana Čaputová na návšteve Volkswagenu Foto:
Zuzana Čaputová na návšteve Volkswagenu
debata (6)

V pondelok je vo Volkswagen Slovakia prerušená výroba vo všetkých segmentoch. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová. „Po ostatné dni aktuálneho 13. kalendárneho týždňa sa budú vozidlá vyrábať v závislosti od dostupnosti dielov v čiastočne obmedzenom režime," doplnila. Dôvodom je pretrvávajúci dlhodobý celosvetový nedostatok polovodičov v dôsledku pandémie koronavírusu v kombinácii s čiastočným výpadkom dodávok niektorých dielcov v súvislosti s dianím na Ukrajine.

Ján Pišta Čítajte viac Analytik: Ak by Rusi vypli ropu, čaká nás tankovanie na prídel a štvornásobné ceny

Volkswagen Slovakia začínal na Slovensku v roku 1991 ako spoločnosť so stovkou zamestnancov v areáli bývalých Bratislavských automobilových závodov. Nemecká automobilka u nás počas tridsiatich rokov investovala 4,6 miliardy eur a vyrobila viac ako 6 miliónov vozidiel. Okrem áut vyrába na Slovensku prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #automobilka #Volkswagen #vojna na Ukrajine