Ponuky z celého regiónu na jednom mieste. Spustili nový pracovný portál pre Ukrajincov

Profesia v spolupráci so spoločnosťou LMC, ktorá prevádzkuje pracovné portály v Českej republike a v Poľsku, predstavuje nový unikátny projekt. Workania.eu združuje pracovné ponuky pre ľudí z Ukrajiny z osvedčených pracovných portálov.

24.03.2022 10:11
vyšné nemecké hranica ukrajina utečenci ukrajinci Foto: ,
Slovensko-ukrajinský priechod Vyšné Nemecké, 25. 2. 2022.
debata

Nový medzinárodný portál Workania.eu aktuálne ponúka uchádzačom a uchádzačkám z Ukrajiny inzeráty naprieč Slovenskom, Českou republikou a Poľskom. Na web sú importované všetky inzeráty, ktoré sú vhodné pre ukrajinskú pracovnú silu, z portálov Profesia.sk, Práce.cz, Jobs.cz a Pracazarogiem.pl.

Najväčší pracovný portál pre ľudí z Ukrajiny v strednej Európe

Workania evidovala 23. marca zhruba 4-tisíc pracovných príležitostí v rôznych odvetviach. Cieľom tejto spolupráce je poskytnúť jedno univerzálne miesto, kde nájdu utečenci a utečenkyne najviac relevantných a overených pracovných ponúk, ktoré označili zamestnávatelia ako vhodné pre ľudí z Ukrajiny. V najbližšom období pribudne na stránke aj možnosť efektívnejšieho filtrovania, či informácie o tom, ako si vybaviť povolenia a ako funguje hľadanie práce v jednotlivých štátoch.

Medzinárodný priestor má za cieľ vytvorenie jednotnej komunikácie o voľných pracovných miestach vo viacerých štátoch. Uchádzači a uchádzačky z Ukrajiny sa preto môžu dostať k prehľadným informáciám bez ohľadu na to, v akej krajine sa nachádzajú.

Ukrajinské call centrum pre pomoc uchádzačom

Ukrajinskí uchádzači a uchádzačky budú mať navyše od 1. apríla k dispozícii špecializované call centrum. Traja pracovníci so znalosťou ukrajinského jazyka budú ľuďom dostupní na bezplatnom telefonickom čísle.

Odvetvia, o ktoré sa zaujímajú ľudia s... Foto: Profesia.sk
ponuka prace ukrajinci profesia Odvetvia, o ktoré sa zaujímajú ľudia s Ukrajinským jazykom
debata chyba
Viac na túto tému: #profesia #pracovné ponuky #Ukrajinci