Pokračovanie článku: Platy šli opäť výrazne nahor. Napriek tomu ľudia ponuky neberú

Zamestnanosť v októbri 2021 v porovnaní s októbrom 2020 zaznamenala výraznejší rast len v informačných a komunikačných činnostiach a to o 8,3 %. K miernemu zvýšeniu došlo aj vo vybraných trhových službách (o 0,1 %). Informoval o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

V ostatných sledovaných odvetviach zamestnanosť klesla, no s výnimkou činností vnútorného obchodu medziročný pokles nepresiahol 1 %, najviac v priemysle (o 0,7 %), ďalej v doprave (o 0,3 %) a stavebníctve (o 0,1 %). V rámci činností obchodu sa zamestnanosť znížila predovšetkým v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev (o 5,8 %), maloobchode (o 3 %), veľkoobchode (o 2 %), v predaji a oprave motorových vozidiel (o 1,7 %) a v ubytovaní len mierne (o 0,8 %).

V súhrne za desať mesiacov roku 2021 v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020 vzrástla zamestnanosť v informačných a komunikačných činnostiach o 4,2 % a mierne sa zvýšila aj vo vybraných trhových službách o 0,4 %. V ostatných ôsmich sledovaných odvetviach zaznamenali pokles, najvyšší v ubytovaní o 11,3 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 7,6 %, stavebníctve o 4,4 %, veľkoobchode o 4,3 %, maloobchode o 3,3 %, priemysle o 2,4 %, v predaji a oprave motorových vozidiel o 2,1 %, v doprave a skladovaní o 1,9 %.

14 debata chyba
Viac na túto tému: #zamestnanosť #platy #priemerná mzda #mzdy
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy