Slovenská firma dáva oči a inteligenciu robotom. Pre svoj projekt získala vyše 18 miliónov eur

Firma vyvíja robotický systém pre vychystávanie objednávok.

07.12.2021 11:23
Photoneo Foto:
debata

Slovenský technologický startup Photoneo, ktorý vyvíja robotický systém pre vychystávanie objednávok, získal investíciu vo výške 21 miliónov dolárov, čo je vyše 18 miliónov eur. Kapitál použije firma na zrýchlenie výroby vlastnej 3D senzorovej technológie. Zároveň chce rozvíjať plne robotizované riešenia pre fyzické vybavovanie a odosielanie objednávok e-shopov.

Za touto investíciou stojí investičná skupina IPM Group v spolupráci Venture to Future Fund, Across, Earlybird, AI Capital, Credo Ventures a ďalšími investormi, ktorí do spoločnosti investovali už v predošlých kolách.

embraco-clanok W Čítajte viac Spišskí strojári zvyšujú zamestnancom mzdy. Neodradila ich ani surovinová kríza a rastúce náklady

“Vidíme veľké medzery v oblasti vybavovania e-commerce objednávok. Kombináciou našich technológií (priemyselných 3D skenerov, autonómnych robotov a algoritmov umelej inteligencie) sme vytvorili systém kompletnej automatizácie vychystávania objednávok e-shopov,” uviedol spoluzakladateľ a CEO Photoneo Ján Žižka. Uvedené riešenie podľa neho pomáha optimalizovať procesy, šetriť miesto a zvýšiť efektivitu 3 až 5-násobne v porovnaní s manuálnym vychystávaním objednávok. Výhodou je aj jeho modulárna štruktúra, vďaka ktorej je možné ho použiť vo veľkých centrálnych, ako aj malých skladoch.

Photoneo je vedúcou firmou v oblasti poskytovania inteligentných automatizačných riešení na báze priemyselného strojového videnia a umelej inteligencie. Bola založená v roku 2013 s misiou dávať oči a inteligenciu robotom a silu rozumieť a vidieť ich okolie. Hlavným cieľom firmy je automatizácia monotónnych a rizikových povolaní a úloh prostredníctvom robotov vybavených pokročilým 3D videním.

debata chyba
Viac na túto tému: #startup #automatizácia #nová investícia