Slovenská firma je o krok bližšie k výrobe batérií pre elektomobily. Výrobnú linku im prídu postaviť z Číny

Batérie vyvinuté InoBat Auto už v lete absolvovali bezpečnostné a výkonnostné testy v kórejskom testovacom centre.

02.12.2021 12:12
Inobar, batérie, , Marián Boček, Foto: ,
InoBat - zahájanie výstavby výskumného a vývojového cenra (06/21)
debata

Spoločnosť InoBat podpísala kontrakt na dodávku prvej linky na výrobu batérií pre elektromobily s čínskou firmou Wuxi Lead. V centre vo Voderadoch by mala byť linka uvedená do prevádzky do konca budúceho roka a pri plnom vyťažení by mohla produkovať vyše 260.000 batériových článkov ročne, informoval vo štvrtok InoBat.

Spoločnosť Wuxi Lead patrí k popredným svetovým výrobcom týchto zariadení a v minulosti dodala linky pre automobilky Volkswagen, Nissan či Tesla. Marián Boček z InoBat Auto ozrejmil, že Wuxi Lead si vybrali pre flexibilitu a kvalitu ich zariadenia, spojeného s profesionálnou podporou ich technického tímu v Európe.

Inobar, batérie, Čítajte viac Slovenský InoBat získal zásadnú investíciu. Podporí ho jeden z najväčších ťažiarov lítia na svete

Batérie vyvinuté InoBat Auto už v lete absolvovali bezpečnostné a výkonnostné testy v kórejskom testovacom centre. Pozitívne výsledky dosiahli v rýchlosti nabíjania, životnosti, kapacite, ale napríklad aj v citlivosti na teplotné výkyvy.

Za spoločnosťou InoBat stojí konzorcium investorov a technologických spoločností vrátane vedúceho investora IPM Group, ktorý sa špecializuje na prinášanie prelomových technológií do Európy. Medzi strategických investorov a partnerov patria ČEZ Matador, AEN, MSM Group, Across, Wildcat Discovery Technologies a najnovšie aj ťažobná spoločnosť Rio Tinto.

debata chyba
Viac na túto tému: #firma #batérie #InoBat