Terno expanduje. Kúpilo slovenskú sieť predajní

Spoločnosť Terno real estate s.r.o. kupuje maloobchodnú sieť potravín CBA Market, s. r. o. Sieť Terno a Kraj sa touto kúpou rozrastie o 12 nových obchodov a počet všetkých predajní spoločnosti tak do konca roka dosiahne 155.

04.11.2021 15:07
potraviny, nákupy, supermarket Foto:
Ilustračné foto.
debata

Zároveň sa Terno real estate stáva členom nákupnej aliancie CBA. Terno o tom informovalo vo štvrtok. Prvý kontakt s CBA mala spoločnosť pri minuloročnom prebratí viac ako 40 predajní po skrachovanom reťazci Kačka, ktorý bol v minulosti členom CBA aliancie. Dôležitým bodom transakcie je aj prístup k produktom privátnej značky CBA. Tento sortiment tvorí viac ako 580 výrobkov potravinového a nepotravinového charakteru.

„Približujeme sa k východnej časti Slovenska, a tým napĺňame náš dlhodobý cieľ, stať sa celoslovenským reťazcom,“ povedal riaditeľ spoločnosti Terno real estate Stanislav Čajka. Z 12 predajní CBA Market je až osem v okrese Brezno a po jednej v Banskej Bystrici, Bratislave (Vrakuňa) a vo Svätom Jure. Všetky postupne prejdú pod značky Terno alebo Kraj.

potraviny, zelenina, Čítajte viac Zdravie podľa ceny. Matovič má na stole nový systém DPH na potraviny

„Novou akvizíciou sa etablujeme najmä na Horehroní, v oblasti kde doteraz nie sme vôbec zastúpení. Teší nás tiež členstvo v nákupnej aliancii CBA. Vidíme množstvo príležitostí ako túto synergiu obojstranne využiť vo všetkých oblastiach fungovania maloobchodu a získavania výhodnejších obchodných podmienok, ktoré sa odzrkadlia na konečnom produkte a servise pre našich zákazníkov,“ dodal Stanislav Čajka.

Spoločnosť Terno real estate aktuálne prevádzkuje predajne Terno. V marci 2018 predstavila spoločnosť aj prvú predajňu pod názvom Kraj, v súčasnosti ich už prevádzkuje 27 a plánuje ďalšiu expanziu.

debata chyba
Viac na túto tému: #Potraviny #maloobchod #predajne