Amazon postaví v Česku supermoderný sklad, plný robotov

Americký internetový obchod Amazon oznámil plány na výstavbu nového distribučného centra v Kojetíne v Olomouckom kraji v Českej republike.

18.09.2021 12:36
debata (13)

Dokončiť ho chce do roku 2023 a okrem zamestnancov v ňom budú pracovať aj roboti, ktorí im majú uľahčiť prácu. Informovali o tom portály novinky.cz a idnes.cz.

Firma už má v Česku distribučné centrum pri Prahe, v Dobrovízi. Amazon rozširuje svoju logistickú sieť v krajine v reakcii na rastúci dopyt zákazníkov. Zamestnanci v novom distribučnom centre budú pripravovať, baliť a odosielať zákazníkom drobné položky ako knihy, elektroniku a spotrebný tovar.

Zároveň budú pracovať s inovatívnymi technológiami vrátane robotických jednotiek, ktoré im budú pomáhať pri každodennom vybavovaní zákazníckych objednávok. Dokážu sa totiž zasúvať pod regály s výrobkami, zdvíhať ich a pohybovať s nimi po distribučnom centre, čím pomôžu skrátiť čas potrebný na spracovanie objednávok.

„Bude to prvá viacposchodová logistická budova s najmodernejšou technologickou výbavou v Česku,“ vyhlásil manažér Amazonu v Česku Michal Šmíd.

Spoločnosť dodala, že pri výbere miesta brala do úvahy jeho dobré napojenia na diaľnicu D1, keďže Kojetín leží prakticky pri tejto diaľnici. Objekt bude mať štyri podlažia a celkovú podlahovú plochu 190 000 štvorcových metrov a prácu v ňom nájde približne 2 000 ľudí. Z nových pracovných miest bude ťažiť najmä Olomoucký kraj.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #Amazon