Amazon expanduje. Nových ľudí láka na vyššie platy

V niektorých lokalitách ponúkne internetový predajca priemernú nástupnú mzdu viac ako 18 USD (15,28 eura) na hodinu a taktiež náborové odmeny vo výške 3000 USD (2535 eur), povedal Dave Bozeman, viceprezident Amazon Delivery Services.

14.09.2021 14:42
Amazon Foto: ,
Najúspešnejší americký eshop ohlásil veľký nábor nových ľudí.
debata (2)

Zvýšenie miezd ukazuje, ako sa veľkí zamestnávatelia snažia prilákať zamestnancov na stále napätejšom trhu práce v USA, kde každý týždeň úrady evidujú čoraz menej žiadostí o podporu a zamestnanosť stúpa.

Bozeman pripísal najnovšie zvýšenie odmien v rámci náboru tvrdej konkurencii. Amazon neuviedol presné údaje, ale zvýšenie o 1 dolár zo 17 USD/hodina predstavuje nárast zhruba o 6 percent.

Spoločnosť Amazon, ktorá je v súčasnosti druhým najväčším súkromným zamestnávateľom v USA, stanovila v roku 2018 minimálnu mzdu vo výške 15 USD na hodinu. Bozeman povedal tiež, že Amazon ponechá tento základný plat, ale vďaka rôznym benefitom, ako je financovanie školného, sa môže nástupná mzda vyšplhať až na 22,50 USD za hodinu v niektorých oblastiach.

muž, výpoveď, strata práce, nezamestnanosť, rozmýšľanie, smútok Čítajte aj Štát vyplatil dvakrát menej podpory ako vlani. Dôvodom je zmena v pravidlách

Amazon najíma pracovníkov pre 100 nových logistických prevádzok, ktoré začne otvárať tento mesiac v USA. Od začiatku roka pritom internetový gigant otvoril vyše 250 nových logistických prevádzok vrátane skladov a letiskových uzlov. Veľká časť nových zamestnancov má pomôcť Amazonu dosiahnuť jeho cieľ, ktorým je dodanie tovaru v deň objednávky pre členov vernostného klubu Prime.

Amazon dodal, že chce nové pozície na plný aj čiastočný úväzok obsadiť čo najrýchlejšie, ale nezverejnil časový harmonogram.

Za uplynulý rok počas pandémie nového koronavírusu prešlo viac ľudí z obchodov k online nakupovaniu. Maloobchodníci v USA sa tomu prispôsobujú. Amazon najal len v minulom roku 500-tisíc ľudí.

Pozrite si reláciu Ide o nás na tému: Túžba po zmenách v kariére ide naprieč generáciami: Hitom bude práca odkiaľkoľvek
Video

Podcastová verzia tu:

2 debata chyba
Viac na túto tému: #zamestnanosť #Amazon #pracovné ponuky #nábor zamestnancov