Donášková služba Wolt otvorí prvý kamenný obchod, tovar doručí do pár minúť. Ďalšie prevádzky chce mať aj v iných mestách

Súboj donáškových služieb o expresne rýchle doručenie tovaru vrcholí.

09.09.2021 12:12
Wolt Market Foto:
debata

Fínska donášková služba Wolt chce posunúť donášku potravín na Slovensku na novú úroveň. Pomôcť jej v tom majú nové kamenné obchody Wolt Market s expresnou donáškou.

Ako to bude fungovať? Základom bude rozvoz potravín a základných potrieb. Kuriéri ich budú doručovať do krátkych vzdialeností a za expresný čas do 20 minút. Prvý Wolt Market sa otvorí v centre Bratislavy a ponúkne sortiment s približne 2000 položkami. Postupne chce otvárať aj ďalšie prevádzky vo väčších mestách.

Wolt Čítajte viac Bolt, Wolt a Bistro počas pandémie raketovo rástli. Akú berú províziu a čo si ľudia najviac objednávajú?

„Vidíme jasne, že zákazníci si čoraz viac zvykajú na rýchlu donášku a už to nie je len o jedle. Wolt má dnes vo svojej aplikácii aj cez 120 obchodníkov s rôznym tovarom, ako sú napríklad potraviny, kvety, knihy. Nový Wolt Market zabezpečí expresné dodacie lehoty, no predovšetkým s ním chceme zákazníkom ponúknuť kvalitný servis, na ktorý sú v prípade služieb Woltu zvyknutí. Naše plány na slovenskom trhu sú ambiciózne. Vidíme, že napríklad vo Fínsku sa doručenie objednávky z Wolt Marketu pohybuje v priemere okolo 15 minút,“ uviedol Tomáš Beniak, generálny riaditeľ Woltu na Slovensku.

Rýchle doručovanie potravín spúšťa aj estónsky konkurent Bolt. Plánuje tiež vybudovanie siete skladov strategicky rozmiestnených po mestách, v ktorých bude Bolt Market k dispozícii. Sľubuje doručenie do 15 minút od uzavretia objednávky.

debata chyba
Viac na túto tému: #bolt #donáška #Wolt