Pošta rozširuje sieť balíkoboxov, aktuálne ich je 142

Využívanie BalíkoBOXov sa v prvom polroku tohto roka zvýšilo medziročne takmer o 190 percent. Najviac ich je v Bratislave, najmenej v Nitrianskom kraji.

22.08.2021 14:31
BalíkoBOX, Slovenská pošta Foto:
BalíkoBOXy umožňujú aj uhradiť poštové poukazy, ePoukazy, SIPO či faktúry PAY by square kódom.
debata (5)

Slovenská pošta postupne rozširuje sieť balíkových terminálov určených na doručovanie balíkov a balíkových zásielok. Aktuálne ich má na celom Slovensku 142, najviac v Bratislave, Košiciach a Trnave. „Využívanie BalíkoBOXov vzrástlo v roku 2020 oproti roku 2019 o viac ako 200 percent. Za prvý polrok tohto roka zaznamenali takmer 190-percentný nárast oproti rovnakému obdobiu roka 2020,“ informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Keďže záujem o balíkové služby podľa štátnej poštovej spoločnosti dynamicky rastie, spolu so zvyšovaním počtu uvedených zariadení rozširuje aj ich funkcionalitu s cieľom priblížiť tieto služby ľuďom a zároveň odľahčiť a zefektívniť interné prevádzkové procesy. Z celkového počtu balíkových terminálov je ich najviac v Bratislavskom kraji – 50, v Trnavskom, Banskobystrickom a Košickom kraji po 15, v Žilinskom 14, Prešovskom 12, Trenčianskom 11 a Nitrianskom kraji 10.

BalíkoBOXy sú v prevádzke 24 hodín denne a okrem vyzdvihovania a podaja balíkov umožňujú aj uhradiť poštové poukazy, ePoukazy, SIPO či faktúry PAY by square kódom. Akceptujú úhrady platobnými kartami všetkých komerčných bánk. Využívanie balíkových terminálov zvýšila digitalizácia a tiež pandémia koronavírusu, keď sa množstvo nákupov presunulo na internet.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenská pošta #doručovanie balíkov #poštové služby #balíkobox
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy