Únia poskytne 122 miliónov eur inovatívnym projektom na dekarbonizáciu hospodárstva

Európska únia (EÚ) investuje 118 miliónov eur do 32 malých inovatívnych projektov v 14 členských štátoch, na Islande a v Nórsku. Stane sa tak po prvý raz od vytvorenia inovačného fondu. Financie z grantov podporia projekty zamerané na uvedenie nízkouhlíkových technológií na trh v energeticky náročných priemyselných odvetviach, v odvetviach vodíka, uskladňovania energie a energie z obnoviteľných zdrojov. Informovalo o tom tlačové oddelenie Zastúpenia Európskej Komisie v SR.

27.07.2021 17:13
100 eur, bankovky, peniaze, tlačenie peňazí Foto:
Ilustračné foto.
debata (3)

Pätnásť projektov v 10 členských štátoch EÚ a Nórsku využije pomoc pri vypracúvaní projektov vo výške až 4,4 milióna eur. Cieľom podpory, ktorú má Európska investičná banka poskytnúť ako individualizovanú technickú pomoc, je pokročiť v ich finančnej či technickej pripravenosti, aby bolo možné ich v budúcnosti predložiť v rámci ďalších výziev na financovanie z inovačného fondu.

Tridsaťdva projektov vybraných na financovanie posudzovali nezávislí experti. Hodnotili pritom ich schopnosť znižovať emisie skleníkových plynov oproti konvenčným technológiám a prinášať inovácie nad rámec súčasného stavu technologického rozvoja.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #projekty #dekarbonizácia