Potraviny nemá kto rozvážať, regály sú prázdne. Britániu trápi „pingdémia"

Výraz „pingdémia“ je odvodený od zvukového upozornenia trasovacej aplikácie o kontakte s nakazenou osobou a z toho vyplývajúcej 10-dňovej izolácie.

22.07.2021 13:48
koronavírus, Británia, Boris Johnson Foto: ,
Britský premiér Boris Johnson počas tlačovej konferencie 7. januára 2021. Ak zostanete doma, znížite tlak na zdravotnú starostlivosť a to vedie k záchrane životov, hovorí tabuľa pod ním.
debata (24)

Britský minister pre podnikanie Kwasi Kwarteng vyjadril znepokojenie z takzvanej „pingdémie,“ ktorá momentálne hýbe krajinou. Tá súvisí s upozorneniami trasovacej aplikácie Národnej zdravotnej služby NHS o povinnej karanténe. Tá sa už týka státisícov ľudí, čo zvyšuje riziko nedostatku palív a potravín v obchodoch.

„Táto situácia nás skutočne znepokojuje," povedal Kwarteng v reakcii na otázky v súvislosti s prázdnymi regálmi v niektorých supermarketoch. Dodal však, že situáciu monitorujú. Výraz „pingdémia“ je odvodený od zvukového upozornenia trasovacej aplikácie o kontakte s nakazenou osobou a z toho vyplývajúcej 10-dňovej izolácie.

loteria Čítajte viac Ako bude fungovať očkovacia lotéria a bonus. Štart bude v auguste, losovanie bude v RTVS, aké sumy môžu ľudia vyhrať?

Podľa britskej asociácie zastupujúcej mäsospracujúci priemysel sú dodávateľské siete "na pokraji kolapsu“. Ako jej predstavitelia uviedli, v dôsledku stále väčšieho počtu ľudí v izolácií po upozornení trasovacou aplikáciou chýbajú firmám a obchodom zamestnanci.

Andrew Opie z Britského konzorcia maloobchodu (BRC) v tejto súvislosti vyzval vládu na okamžité kroky. „Zamestnanci a dodávatelia do maloobchodných sietí, ktorí v tejto pandémii zohrali kľúčovú úlohu, by mali mať možnosť pracovať, ak sa preukážu očkovaním alebo negatívnym testom na COVID-19. Ľudia by tak mali možnosť si nakúpiť,“ povedal Opie.

24 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #pandémia