Pri Nitre vznikne nový závod. Vytvoria 150 nových pracovných miest

Nový výrobný závod by sa mal nachádzať v priemyselnom areáli, ktorý bol vybudovaný v rokoch 1983 až 1985.

14.07.2021 11:53
muži, práca, rozhovor, kolegovia, spolupráca Foto:
Ilustračné foto.
debata

V priemyselnom areáli spoločnosti Bonar Geosynthetics, a. s., Ivanka pri Nitre by mal vzniknúť nový výrobný závod na výrobu dosiek z extrudovanej polystyrénovej peny. Projekt predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie spoločnosť Etimos 1, s. r. o., so sídlom v Bratislave.

Zámer predstavuje úpravu, dostavbu časti haly a priľahlých plôch, umiestnenie výrobnej technológie do existujúcej výrobnej haly v nevyužívanom priemyselnom areáli, uvádza investor v predloženom projekte.

Nový výrobný závod by sa mal nachádzať v priemyselnom areáli, ktorý bol vybudovaný v rokoch 1983 až 1985. Termín začatia výstavby je naplánovaný na prvý štvrťrok budúceho roka, výstavba by mala byť ukončená v treťom štvrťroku 2022. Predpokladané investičné náklady investor vyčíslil na 15 miliónov eur. V novom výrobnom závode by malo vzniknúť 150 pracovných miest, z toho 140 výrobných a technicko-hospodárskych a desať miest v administratíve.

Klíma / Emisie / Továreň / Čítajte viac Brusel predstavil revolučný zelený balíček. Autám so spaľovacím motorom v priebehu rokov odzvoní
debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra #závod