Ďalší štrajk? Autodopravcovia opäť hrozia protestami na slovenských cestách

Hoci im bolo sľúbené rokovanie s ministrami, dodnes nedostali odpoveď, reakciu ani informáciu.

10.06.2021 18:33
Å¡traj autodopravcov Foto: ,
Ilustračná foto.
debata (4)

Autodopravcovia chcú v krátkom čase prejaviť svoju nespokojnosť na slovenských cestách. Upozornili na to agentúru SITA predseda Únie dopravcov Slovenska (UNAS) Stanislav Skala a prezident Asociácie Žltý Anjel Marián Urge. Dôvodom je nečinnosť ministerstiev dopravy, financií a hospodárstva v súvislosti s pomocou, ktorá má byť zameraná na prekonanie následkov koronakrízy v autodoprave.

Napriek tomu, že im bolo na poslednom rokovaní so štátnym tajomníkom ministerstva dopravy Jaroslavom Kmeťom sľúbené, že sa na 8. júna zvolá rokovanie s ministrami financií, hospodárstva a dopravy, dodnes nedostali odpoveď, reakciu ani informáciu.

autobusova preprava b 6322958fe0ccc345 Čítajte viac Autobusári idú na problémy upozorniť jazdou v Bratislave. Nie je to štrajk, tvrdia

Ako dodal Stanislav Skala, pokiaľ sa nevyriešia v čo najkratšej dobe ich návrhy, tak sa môže stať, že sa v rýchlom slede zopakuje rok 2010 a 2020. „Vzhľadom k tomu, že aj ministerstvo dopravy prilieva benzín do ohňa, tak núti autodopravcov na skorší protest, aby sme bojovali za práva dopravcov,“ upozornil šéf UNAS. „Sme znechutení totálnou ignoráciou našich združení a neriešenia problémov autodopravcov a odťahových služieb,“ upozornil Skala.

Podľa jeho slov dané ministerstvá si neuvedomujú, že trpezlivosť máme len jednu a ďalej už nechceme počúvať len sľuby. „UNAS má 500 členov a dopravcovia do rozpočtu Slovenska platia nemalé financie. Uhrádzame cestné mýto, ktoré sa nevracia do cestnej infraštruktúry,“ tvrdí Skala. Štát sa podľa Skalu nepochopiteľne skôr prikláňa k sociálnym istotám a mrhaniu financií namiesto pomoci pre segment autodopravy.

Preto opätovne žiada rezorty, ktoré malo predvolať ministerstvo dopravy k rokovaciemu stolu za účelom znižovania nákladov a vyriešenia problémov dopravcov, aby autodopravcov neignorovali a začali s nimi rokovať. „Dopravcovia sú veľmi nervózni a veľa stratili pre COVID-19. Už stačilo plakania a sľubov. Naše rodiny sľuby neuživia a nezaplatia dane,“ zdôraznil Stanislav Skala.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #pomoc #štrajk #autodopravcovia