Trh s jazdenými vozidlami od marca ožíva. Ľudia chcú vymeniť staršie autá

Prevádzky autobazárov museli byť vzhľadom na pandémiu nového koronavírusu zatvorené, rovnako ako ostatné maloobchodné predajne.

10.05.2021 17:10
AAA Auto - autobazár Foto:
AAA Auto - autobazár
debata

K oživeniu došlo podľa údajov spoločnosti AAA Auto v marci, keď sa ponuka ojazdených áut na Slovensku medzimesačne zvýšila o 14 773 vozidiel na 50 123 áut. Približne na tejto úrovni sa držala aj v apríli. „V medziročnom porovnaní už teraz vidíme, že ochota zákazníkov vymeniť si auto za novšie je oveľa vyššia ako v apríli minulého roka, keď nás zastihla prvá vlna pandémie spojená s lockdownom a nikto nevedel, čo nás čaká,“ priblížil prevádzkový riaditeľ AAA Auto Petr Vaněček.

žena, auto, kúpa auta, zmluva, papiere, vysvetľovanie Čítajte viac Nové autá chýbajú. Zlacnenie sa nechystá, ceny pôjdu hore

Ako ďalej povedal, v minuloročnom apríli sa slovenská ponuka na trhu prepadla až pod hranicu 36-tisíc áut, teraz už je to opäť približne 50-tisíc vozidiel ponúkaných na trhu. V apríli tohto roku bolo na slovenskom trhu inzerovaných 47 715 jazdených áut, čo je o takmer 12 500 viac ako počas minuloročného apríla. Stredná hodnota ceny medziročne klesla o 400 eur. Najčastejšie bola v ponuke Škoda Octavia v počte 3503 kusov, 1833 kusov Škody Fabie a Volkswagen Passat s počtom 1777 kusov.

debata chyba
Viac na túto tému: #vozidlá #predaj áut #autobazár
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy