Čipová kríza pokračuje. Jaguar pozastaví výrobu v dvoch britských závodoch

Britská automobilka Jaguar Land Rover dočasne zatvorí svoje dva hlavné závody pre nedostatok počítačových čipov. Pandémia ochorenia Covid-19 totiž zvýšila dopyt po čipoch, keďže ľudia pracujú z domu. Informuje o tom portál bbc.com.

23.04.2021 11:18
debata (2)

Dodávatelia sa zvýšenému dopytu prispôsobujú s problémami. Ťažkosti najväčšieho britského výrobcu áut sú podobné ako v prípade iných automobiliek, napríklad Fordu, ktoré postihol globálny nedostatok čipov. Firma Jaguar Land Rover uviedla, že počas „obmedzeného obdobia" budú od pondelka zatvorené závody Halewood a Castle Bromwich.

Volkswagen ID.4 First Edition (2021) Čítajte viac Volkswagen potvrdil čiastočné odstavenie výroby. Automobilka nemá čipy

„Úzko spolupracujeme s dotknutými dodávateľmi, aby sme vyriešili problémy a minimalizovali vplyv na objednávky zo strany zákazníkov všade, kde to je možné,“ uviedla vo vyhlásení spoločnosť Jaguar Land Rover. Výroba v závode Solihull sa neprerušuje.

Spoločnosť Jaguar Land Rover pôsobí aj na Slovensku, kde zamestnáva priamo viac ako tritisíc pracovníkov a ďalších viac ako 20-tisíc v rámci dodávateľských reťazcov.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #automobilka #Jaguar #čipová kríza
Flowers