V prvom kvartáli vybavilo bratislavské letisko medziročne o 95 percent menej cestujúcich

Počas prvých troch mesiacov tohto roku vybavilo Letisko M. R. Štefánika spolu na príletoch a odletoch 15 157 cestujúcich. Vlani v rovnakom období ich vybavilo vyše 288-tisíc.

20.04.2021 12:42
letisko Milana rastislava Štefánika Foto: ,
V prvom kvartáli zaznamenalo letisko M. R. Štefánika dramatický pokles cestujúcich.
debata (1)

V prvom štvrťroku sa na letisku Letisko M. R. Štefánika uskutočnilo 2 553 pohybov lietadiel (vzletov a pristátí), kým vlani ich bolo počas prvých troch mesiacov, vrátane zákazu letov od polovice marca z dôvodu pandémie, spolu 4 358. Zároveň letisko vybavilo v prvých troch mesiacoch roka 5 423 ton leteckého nákladu.

Počas prvých troch mesiacov tohto roku vybavilo Letisko M. R. Štefánika spolu na príletoch a odletoch 15 157 cestujúcich. Vlani v rovnakom období ich vybavilo vyše 288-tisíc. Cestujúci mohli v období od januára do konca marca využiť z Letiska M. R. Štefánika lety do Londýna (Stanstedu a Lutonu), Hurghady v Egypte, Štokholmu, Dublinu, Manchesteru a Kyjeva a charterové lety cestovných kancelárií na Maldivy, do Dominikánskej republiky a Ománu.

V súčasnosti prebieha na Letisku M. R. Štefánika rekonštrukcia križovatky vzletových a pristávacích dráh a z toho dôvodu sa lety v období od 14. do 24. apríla neuskutočňujú.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #letisko #letisko M. R. Štefánika #pokles cestujúcich