Súd povolil reštrukturalizáciu spoločnosti Arca Capital Slovakia

08.04.2021 14:16, aktualizované: 15:23

Okresný súd Bratislava I na základe rozhodnutia zo 6. apríla povolil reštrukturalizáciu spoločnosti Arca Capital Slovakia. Vyhovel tak jej návrhu na povolenie reštrukturalizácie, ktorý vyhodnotil ako dôvodný. Informovala o tom spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy.

Súd podľa Arca Capital Slovakia podrobne preskúmal obsahovú stránku návrhu spoločnosti na povolenie jej reštrukturalizácie, ako aj obsahové ekonomické a právne náležitosti reštrukturali­začného posudku. „Súd potvrdil výsledok reštrukturali­začného posudku, a to že reštrukturalizácia spoločnosti Arca Capital Slovakia je pre jej veriteľov omnoho výhodnejšia ako konkurz a schválil tak jej ďalšie napredovanie,“ uviedla firma.

Po zverejnení rozhodnutia v Obchodnom vestníku začnú z právneho hľadiska platiť účinky reštrukturalizácie a veriteľom spoločnosti Arca Capital Slovakia začne plynúť 30-dňová lehota na prihlasovanie ich pohľadávok.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#súd #Arca Capital
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku