Návrat výroby čipov vo firme Renesas do normálu potrvá minimálne tri mesiace

Japonský výrobca čipov Renesas uviedol, že produkcia v požiarom poškodenom závode sa na pôvodnú úroveň vráti najskôr za tri mesiace. Renesas tak spresnil predbežné informácie, ktoré zverejnila japonská tlač, že škody budú vyššie, než sa pôvodne predpokladalo.

30.03.2021 13:33

K požiaru v kľúčovom závode firmy Renesas na severovýchode Japonska došlo 19. marca. Situácia pre automobilky sa tak ešte zhoršila, keďže Renesas kontroluje približne 30 % svetového trhu s takzvanými mikrokontrolérmi používanými v automobiloch.

Spoločnosť v utorok oznámila, že požiar poškodil až 23 strojov, ktoré tak potrebujú opravu alebo výmenu. To je dvojnásobok v porovnaní s pôvodným odhadom 11 poškodených strojov. Údaj je horší aj v porovnaní s informáciami denníka Nikkei, ktorý v pondelok (29. 3.) uviedol, že poškodených je zhruba 17 strojov.

Šéf Renesasu Hidetoši Šibata na tlačovej konferencii uviedol, že produkciu bude pravdepodobne možné obnoviť už do mesiaca, na pôvodnú úroveň sa však výroba nedostane skôr ako o 100 až 120 dní od požiaru. Automobilky po celom svete situáciu sledujú a plánujú úpravy, keďže dve tretiny čipov vyrábaných v požiarom zasiahnutom závode sú určené pre automobilový sektor.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #čipy do áut