0

Rezort dopravy vyhlásil výberové konanie. Hľadajú sa šéfovia NDS, ZSSK a letiska

autor: 04.03.2021 14:09, aktualizované: 14:26

Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR aktuálne obsadzuje vedúce pozície vo viacerých podriadených organizáciách. Rezort dopravy o tom informoval na svojej webovej stránke. Týka sa to napríklad Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), či Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK).

Rezort dopravy vyhlásil výberové konanie na obsadenie funkcií generálneho riaditeľa a členov predstavenstva NDS. Zároveň MDV hľadá člena predstavenstva spoločnosti Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava. Výberové konanie vyhlásilo aj na členov predstavenstva Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia a ZSSK.

Súčasne rezort dopravy predlžuje termín na prihlásenie sa do výberového konania na riaditeľa a dvoch členov dozornej rady Letových prevádzkových služieb SR, a to do 10. marca. Prihlásiť sa v prípade NDS je možné do 8. marca. Termíny na doručenie prihlášky v prípade ostatných organizácií sú do 11. či 15. marca.

„Je mimoriadne dôležité, aby kľúčové pozície v štátnych podnikoch obsadili skúsení odborníci, ktorí vzídu z transparentného výberového konania. Čakajú nás výberové konania do Letových prevádzkových služieb, NDS, ZSSK Cargo, ZSSK a aj do bratislavského letiska (BTS). Týmto vyzývam všetkých, ktorí majú záujem a majú čo ponúknuť, aby sa prihlásili do výberového konania,“ vyhlásil minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #ZSSK #NDS #ministerstvo dopravy