0

Takmer miliarda eur. Ryanair očakáva najhorší výsledok za účtovný rok v histórii

autor: 01.02.2021 11:05

Írska letecká spoločnosť Ryanair vyzvala Európu na zrýchlenie pomalého tempa vakcinácie proti ochoreniu COVID-19, keďže za október až december, čiže svoj účtovný tretí kvartál, vykázala stratu 321 miliónov eur. Najnovšie obmedzenia cestovania znamenali, že firma v decembri v medziročnom porovnaní prepravila o 83 percent menej pasažierov.

Za celý tretí kvartál Ryanair prepravil 8,1 milióna cestujúcich, čo bol medziročný pokles o 78 percent a príjmy spoločnosti klesli o 82 percent na 340 miliónov eur. Informuje o tom portál news.sky.com. Ryanair očakáva, že za celý svoj účtovný rok, ktorý sa skončí v závere marca, vykáže stratu 850 až 950 miliónov eur, čo bude najhorší výsledok v histórii firmy. Generálny riaditeľ Ryanairu Michael O'Leary však predpokladá, že zotavovanie leteckej prepravy sa zrýchli počas júla až septembra a od októbra tohto roka do marca budúceho roka sa vráti na 70 až 90 percent normálnej úrovne.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #Ryanair #pandémia #letectvo #dovolenky #cestovanie