Slovenská firma získala medzinárodnú cenu za architektúru. Za budovu v Žiline

, 20.01.2021 21:00
HSF System SK
HSF System SK Autor:

Spoločnosť HSF System SK uspela v architektonickej súťaži BigSEE Architecture Award 2021. Firma získala cenu za svoje sídlo v Žiline. V súťaži Antracit Point si budova odniesla ocenenie v kategórii verejnej a komerčnej architektúry. Spoločnosť o tom informovala v tlačovej správe.

Koncept stavby je podľa spoločnosti založený na pridávaní dielov v tvare kocky, ale tiež čiastočne na „uberaní“ materiálu v rohoch 3. poschodia a nadstavby 4. poschodia. „Našou snahou bolo vytvoriť nápaditú a originálnu architektúru s určitým odkazom na nedávno dokončené ostravské sídlo našej materskej spoločnosti,“ hovorí Tomáš Kosa, konateľ spoločnosti HSF System SK.

Žilinské sídlo spoločnosti HSF System SK

Žilinské sídlo spoločnosti HSF System SK uspelo v architektonickej súťaži BigSEE Architecture Award 2021. Antracit Point si odniesol ocenenie v kategórii verejnej a komerčnej architektúry.

Fotogaléria
HSF
		System
		SK
HSF System
		SK
+2HSF System
		SK

Ako dodal, priestory v budove využívajú zamestnanci, ale tiež ďalší nájomcovia, ktorí ich využívajú ako kancelárie alebo obchodné jednotky. Hlavným motívom budovy má byť takzvaný antracitový obal s horizontálnou grafikou, kombinovaný s dreveným obložením vypuklých prvkov. Štvorpodlažná administratívna budova má zastavanú plochu vyše 800 metrov štvorcových a podlahovú plochu viac ako 1600 metrov štvorcových.

Autorom sídla HSF System SK boli architekt Roman Klenovič a architektka Andrea Klenovičová zo žilinského architektonického štúdia A. R. K. ateliér. Firma už v minulosti uspela v niekoľkých architektonických súťažiach aj so stavbami v zahraničí. Išlo napríklad o súťaž Ostravský dom roka 2016 alebo Stavba Moravskosliezskeho kraja 2016.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Žilina #budova #architekrúra
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku