Nemecká Commerzbank prepustí 2 300 zamestnancov

28.12.2020 17:48
Frankfurtská centrála nemeckej Commerzbank
Frankfurtská centrála nemeckej Commerzbank Autor:

Podľa analytikov sa Commerzbank vráti k zisku až v roku 2022. Reštrukturalizačné opatrenia budú prebiehať až do roku 2024.

Opatrenie bude mať výrazný negatívny vplyv na výsledky vo 4. štvrťroku. „Tým vytvoríme základ pre nevyhnutné budúce úspory,“ uviedla finančná riaditeľka Commerzbank Bettina Orlopp.

Commerzbank je pod tlakom z dôvodu nízkych úrokových sadzieb a digitalizácie. Banka sa dohodla s podnikovou radou na reštrukturali­začných opatreniach pre roky 2021 až 2024. Ďalšie kroky potom plánuje Commerzbank v rámci novej stratégie, ktorú predstaví v 1. štvrťroku 2021.

Najväčším akcionárom Commerzbank je od záchrany počas finančnej krízy v roku 2009 nemecký štát. V rámci banky sa už niekoľko mesiacov diskutuje o dodatočných úsporách. Po červených číslach v tomto roku je na rade sprísnenie úsporného kurzu.

Z dôvodu pokračujúcej prestavby zaznamenala Commerzbank v prvých 9 mesiacoch tohto roka stratu 162 miliónov eur po zisku 681 miliónov eur v rovnakom období pred rokom. Podľa analytikov sa banka vráti k zisku až v roku 2022.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#banky #Commerzbank #hromadné prepúšťanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku