Letecká spoločnosť Montenegro Airlines ukončila svoju činnosť

26.12.2020 15:42

Čiernohorská národná letecká spoločnosť Montenegro Airlines v sobotu ukončila svoju činnosť po tom, ako nová vláda krajiny odmietla pokračovať v ďalšom poskytovaní financií zadlženej firme. Letecká spoločnosť, ktorá vznikla pred 25 rokmi, sa ospravedlnila pasažierom pre náhle ukončenie všetkých letov a poďakovala sa im za "roky dôvery, cestovania a priateľstva".

Firma, ktorá prevádzkovala malú flotilu strojov Embraer 195 a Fokker 100 a lietala do mnohých európskych hlavných miest, podľa odhadov naakumulovala dlhy v objeme viac ako 150 miliónov eur, ktoré ešte viac stúpli pre kolaps letnej turistickej sezóny v dôsledku pandémie koronavírusu. Vláda uviedla, že okamžite zastaví financovanie týchto strát a dodala, že dlh spoločnosti Montenegro Airlines je taký vysoký, že firma čelí „možnosti konfiškácie lietadiel“ na zahraničných letiskách. Vláda však poznamenala, že plánuje vytvoriť „úplne novú“ leteckú spoločnosť v nadchádzajúcich mesiacoch.

Letecká firma, ktorá za uplynulých 25 rokov prepravila približne 10 miliónov pasažierov, sa vyjadrila, že vládne „rozhodnutie zatvoriť našu firmu bude mať negatívny vplyv na celý letecký sektor krajiny“.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#letecká doprava #Čierna Hora
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku