Strata cestovnej kancelárie TUI sa prehĺbila na viac ako 3 miliardy eur

Minulý týždeň sa spoločnosti podarilo získať ďalšiu finančnú pomoc, už tretiu od nástupu pandémie.

10.12.2020 10:15, aktualizované: 10:28
TUI, cestovná kancelária Foto:
Najväčšia cestovná kancelária na svete sa ocitla v existenčných problémoch.
debata

Najväčšia cestovná kancelária na svete informovala, že za obchodný rok 2019/2020, ktorý sa skončil v septembri, zaznamenala stratu 3,08 miliardy eur. V predchádzajúcom obchodnom roku vykázala spoločnosť zisk 532 miliónov eur.

Zároveň uviedla, že strata pred úrokmi a zdanením dosiahla 2,96 miliardy eur, zatiaľ čo v predchádzajúcom roku evidovala zisk 769 miliónov eur.Tržby klesli o 58 % na 7,95 miliardy eur. Podpísali sa pod to rozsiahle karanténne opatrenia, ktoré obmedzili cestovanie. Počet klientov cestovnej kancelárie sa za rok 2019/2020 prepadol o 62 %.

Minulý týždeň sa spoločnosti podarilo získať ďalšiu finančnú pomoc, už tretiu od nástupu pandémie. Cestovná kancelária vtedy informovala, že finančnú podporu získala po dohode s nemeckou vládou, bankami a súkromnými investormi. Mala by tak zvládnuť nasledujúce mesiace, počas ktorých sa vzhľadom na druhú vlnu pandémie počíta s pokračovaním útlmu v oblasti cestovného ruchu.

Dodatočný finančný balík dosahuje 1,8 miliardy eur. Celkovo sa tak pomoc pre TUI zvýšila na 4,8 miliardy eur. V rámci prvého balíka získala spoločnosť v apríli 1,8 miliardy eur a následne v auguste ďalších 1,2 miliardy eur.

debata chyba
Viac na túto tému: #cestovná kancelária #cestovný ruch #Tui Group
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy